Jaki Dysk Twardy ? - 320 GB

([X]) #1

Jak w temacie podałem interesuje mnie dysk 320 GB jaki kupić? Który polecacie?

(Micoud81) #2

rozumiem, że dysk SATA:

tak więc proponuję Samsung HD322HJ

(Krzysztofnawrot) #3

Samsung F1 HD322HJ 320GB lub WD WD3200AAKS 320GB

(Dawid Sloma) #4

jeden z tych dwóch z małym wskazaniem na ten pierwszy :stuck_out_tongue:

Sam teraz przymierzam się do jego zakupu...

(Adalbert) #5

Ile razy można się pytać o to samo?

(Paweł3779) #6

Więc Samsung F1 320GB. Ewentualnie WD3200AAKS. :wink: Te dyski to chyba najlepsze 320GB. :slight_smile:

(Artius) #7

Ja polecem SAMSUNG HD322HJ, sam taki mam i nie mam żadnych zastrzeżeń do funkcjonowania owego sprzętu.

(Petero123) #8

Ja jestem za WD. Nie wiem czemu na forum panuje nastawienie, ze dyski Samsunga są takie dobre...

(mati75) #9

samsung f1 320GB najwydajniejszy

(Artius) #10

Może poprostu są takie dobre ??

(Emilmlo) #11

Bo Samsungi F1 są szybsze od WD AAKS wynika to z testów.

(Petero123) #12

W ostatnim CHIPie albo PC Formacie był test. Te Samsungi wcale tak zachwycająco tam nie wypadają. Wiele dysków WD jest lepszych, np: WD Veloci Raptor WD3000GLFS 300GB.

(efazeti) #13

ja mam akurat HD322HJ oraz WD3200AAKS i porównując oba - wszystko przemawia za Samsungiem (wydajność, temperatura, kultura pracy)

(Emilmlo) #14

Widać co testy w gazetach są warte dlatego już nie czytam gazet, bo zawsze są inne wyniki niż w rzeczywistości.

(Petero123) #15

Ale Raptor jest lepszy od tego dysku Samsunga.

(efazeti) #16

no lepszy, cenę też ma lepszą :smiley:

(Paweł3779) #17

My nie mówimy o raptorze. :wink: A poza tym Raptor to dysk serwerowy. Samsungi produkują bardzo dobre dyski. Dobra firma. =D>

(Piotrek_20) #18

Nie podniecaj się tak tym raptorem, 300GB Raptora kosztuje 900zl a nie 150-200..

(Michalheo) #19

I do tego cichy jak odrzutowiec....

(Emilmlo) #20

To normalne że Raptor jest szybszy, bo ma większe obroty, krótszy czas dostępu, wada to duża cena, mniejsza pojemność, wyższa temperatura i dużo większa głośność.