Jaki dysk twardy do 170 zł?

Witam

Proszę o pomoc w wyborze dysku twardego do 170 zł (najlepiej aby w tych 170 zł zmieściła się przesyłka).

Dobrze by było żeby dysk miał 500GB choć nie jest to konieczne.

Sam myślałem nad tym http://www.ceneo.pl/2746240 ale nie wiem czy jest dobry bo są i dobre i złe opinie o nim.

To chyba jedyny słuszny wybór w takiej cenie :wink:

Ewentualnie WD aaks niezawodny ale trochę wolniejszy od samsunga.

Ewentualnie wd z serii black ale to już raczej ponad 170zł ok 200zł

W tej cenie tak jak napisałeś najlepszym wyborem jest Samsung 500GB F3 HD502HJ, a jeśli możesz trochę dołożyć to weź WD Caviar Black 500GB

Samsung F3 jest jednym z najszybszych talerzowców dla przeciętnego zjadacza chleba, jednak są to dyski dość głośne i nagrzewające się. Coś za coś.

Co do Caviarów od WD to wcale nie powiedziałbym, że są bezawaryjne. Sporo miałem w rękach uszkodzonych egzemplarzy tej firmy. Problemy powstawały przez wadliwe podzespoły i firmware. Najciekawszy model WD jaki miałem w rękach to taki, który w teście HDTune pokazywał maksymalny odczyt na poziomie przeszło 5000 MB/s - ewidentnie wadliwy dysk, a miał on zaledwie 2 tygodnie.

I teraz zasadnicze pytanie - czego oczekujesz od dysku? Żeby był szybki, cichy, nie grzał się, nieawaryjny?

IMHO najlepszym rozwiązaniem jest dysk SSD 30GB na system + jakiś dysk talerzowy o prędkości obrotowej 5400 RPM na dane. Dzięki temu system będzie “śmigał”, będzie sporo miejsca na dane i w budzie będzie panowała cisza, ale to niestety jest rozwiązanie ciut kosztowniejsze.

Niestety mogę wydać tylko te 170 zł.

Wezmę tego Samsunga F3 i dzięki za pomoc w wyborze.