Jaki dysk twardy, jak połączyć?

Posiadam dysk Samsung HD322HJ 320GB IDE i chciałbym kupić kolejny (też 320 lub 500gb). Mam teraz problem jaki wybrać i jak go mam łączyć? Nie chce kupić czegoś złego lub nieopłacalnego, wiec planuje kupno:

http://allegro.pl/item803583290_wd_500g … _gwar.html

Jak widać świetna firma, cena, gwarancja tylko czy będzie pasować? Moge go połączyć z moim dotychczasowym? Podłanczając wystarczy tylko podłączyć do taśmy i koniec?

Jeszcze dodam, że ostatnio z moim dyskiem mam sporo problemów a mianowicie jedna z partycji wogołe mi nie działa (nie da sie do niej wejść). Pisalo “dysk w stacji dyskow C jest niesformatowany. Czy chcesz sformatowac go teraz?” Oczywiscie sformatowac sie nie da :smiley: Z racji tego ze windows jest na drugiej partycji na ktorej jest mnostwo danych ktorych nie chce stracic chce kupic dysk, połączyć i sformatowac wtedy windowsa jak przerzuce dane na nowy dysk.

Ciekawa tez jest sprawa od dluzszego czasu, ze zawsze przy wlanczaniu komputera pisze mi “pri Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace. Press F1 to Resume”. I wciskam te F1 jak Desmond w zagubionych juz chyba z jakies pół roku :smiley:

Ten dysk który wskazałeś jest pod złącze SATA II co oznacza że do żadnej “taśmy” go nie podłączasz tylko masz bezpośrednie połączenie cienkim kablem do płyty głównej.

No ja wiem, z przyzwyczajenia mi to wyszlo :slight_smile: Komputer skladalem sobie sam (z trudem ale sie udalo xD) jakis rok temu. Wystarczy ten dysk podlaczyc kablem do plyty glownej i koniec?