Jaki dysk twardy wybrac?

(Kaszka) #1

Witam moja płyta głowna to ASROCK P4V88+ do tej pory mialem do niej podpiety dysk 80gb(dysk ata) stwierdziłem że czas na zmiany i kupno szybszego dysku gdyż na mojej plycie posiadam dwa gniazda Serial ATA 1.5 Gb/s. Moj problem polega na tym że nie wiem jaki dysk kupic żeby dzialal najwydajniej kase jaką chce przeznaczyć do 300zł. Z góry dzięki za pomoc

(adam749) #2

Samsung HD642JJ

(Kaszka) #3

dlaczego akurat ten dysk?? może w tej cenie(do 300zl) sa jakies lepsze, prosze o więcej propozycji

(adam749) #4

Bo to jest jeden z najlepszych dysków. Myślę że każdy będzie go polecał.

Technologia 333GB na talerz, Technologia PMR, mega cichy, doskonałe czasy dostępu = doskonała wydajność

(Goodprogram) #5

można jeszcze wd6400aaks, jeśli chcesz alternatywe

(Kaszka) #6

oki, troche juz jestem przekonany do niego poczytalem opinie itd. ale czekam też na inne propozycje i opinie na temat w/wym. dysku

(Adalbert) #7

http://dyski.cdrinfo.pl/najszybsze-dysk ... #ranking35

cisza i prędkość - nic więcej nie można polecić i więcej powiedzieć...

(Pcz 07) #8

Poczytaj ostatni pc format, był tam test dysków. Wygrał WD :smiley:

(Kaszka) #9

tylko czy ten dysk bezproblemu podlacze do mojej plyty głownej

(Adalbert) #10

Pójdzie, ew będzie trzeba ustawić zworkę odpowiednio i będzie git.

(Kaszka) #11

witam kupiłem ten dysk jednak nie wykrywa go zworke juz ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby co teraz ??

(adam749) #12

Wyjmij zworkę, bo ona jest niepotrzebna. Wejdź w BIOS > integrated peripherals i włącz kontroler SATA.

Potem PPM na mój komp > zarządzaj > zarządzanie dyski i utwórz partycje na tym nowym HDD.

(Kaszka) #13

w biosie jest wlaczone wszystko co ma byc ale dysku i tak nie widzi

(adam749) #14

A czy on wykrywa ten dysk jak włączasz kompa to na 1 ekranie??

Może utwórz partycje??

Potem PPM na mój komp > zarządzaj > zarządzanie dyski i utwórz partycje na tym nowym HDD.

(Kaszka) #15

nie na 1 ekranei ani w Biosie nic nei wykrywa ja mysle ze to jednak aktualizacja biosu pomorze chociaz kto wie

(Adalbert) #16

Jesteś pewien, że kabelki dobrze wetknięte? Czuć pod palcami, że dysk się obraca? Masz możliwość sprawdzenia dysku u znajomego?