Jaki dysk twardy wybrac?

Witam moja płyta głowna to ASROCK P4V88+ do tej pory mialem do niej podpiety dysk 80gb(dysk ata) stwierdziłem że czas na zmiany i kupno szybszego dysku gdyż na mojej plycie posiadam dwa gniazda Serial ATA 1.5 Gb/s. Moj problem polega na tym że nie wiem jaki dysk kupic żeby dzialal najwydajniej kase jaką chce przeznaczyć do 300zł. Z góry dzięki za pomoc

Samsung HD642JJ

dlaczego akurat ten dysk?? może w tej cenie(do 300zl) sa jakies lepsze, prosze o więcej propozycji

Bo to jest jeden z najlepszych dysków. Myślę że każdy będzie go polecał.

Technologia 333GB na talerz, Technologia PMR, mega cichy, doskonałe czasy dostępu = doskonała wydajność

można jeszcze wd6400aaks, jeśli chcesz alternatywe

oki, troche juz jestem przekonany do niego poczytalem opinie itd. ale czekam też na inne propozycje i opinie na temat w/wym. dysku

http://dyski.cdrinfo.pl/najszybsze-dysk … #ranking35

cisza i prędkość - nic więcej nie można polecić i więcej powiedzieć…

Poczytaj ostatni pc format, był tam test dysków. Wygrał WD :smiley:

tylko czy ten dysk bezproblemu podlacze do mojej plyty głownej

Pójdzie, ew będzie trzeba ustawić zworkę odpowiednio i będzie git.

witam kupiłem ten dysk jednak nie wykrywa go zworke juz ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby co teraz ??

Wyjmij zworkę, bo ona jest niepotrzebna. Wejdź w BIOS > integrated peripherals i włącz kontroler SATA.

Potem PPM na mój komp > zarządzaj > zarządzanie dyski i utwórz partycje na tym nowym HDD.

w biosie jest wlaczone wszystko co ma byc ale dysku i tak nie widzi

A czy on wykrywa ten dysk jak włączasz kompa to na 1 ekranie??

Może utwórz partycje??

Potem PPM na mój komp > zarządzaj > zarządzanie dyski i utwórz partycje na tym nowym HDD.

nie na 1 ekranei ani w Biosie nic nei wykrywa ja mysle ze to jednak aktualizacja biosu pomorze chociaz kto wie

Jesteś pewien, że kabelki dobrze wetknięte? Czuć pod palcami, że dysk się obraca? Masz możliwość sprawdzenia dysku u znajomego?