Jaki dysk twardy

Jaki mi doradzilbyście dysk twardy najlepiej 80gb w(wiekszy mi nie potrtzebny) może mieć kontroler SATA.

co myślicie o tym ??

Jak masz kontroler SATA na płycie to bierz ten dysk.

Mam taki sam dysk tylko że ATA i sprawuje się rewelacyjnie. Jeśli masz kontroler to bierz i sie nie zastanawiaj.

PS. słyszałem ze SAT’y są awaryjne :okulary:

ja wszystko w kompie :smiley:

czasem nawet bardzo dobre produkty - serie - są wypuszczane z błędami. Wszystko zależy od kontroli technicznej

Także mam dysk firmy WD :smiley: Są cichutkie i mocno się nie grzeją. Możesz brać ten dysk bez obaw :slight_smile:

Dobre dyski :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9675

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9845

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15025

Zaraz po WD polecam dyski Samsunga :slight_smile:

a nie wiecie gdzie moge znaleźć jakieś recenzje dysków???

tez mam na SATA WD - 200 GB - miodzio 8) Ja na twoim miejscu bym brał ten dysk od razu 8)

Czytaj posty :roll:

CANALETTO ja pisałem że mam tej samej firmy dysk ( tylko 200GB) i tez na Sacie. Wiem że on chce kupić 80 GB i nie musisz mi tego pokazywać. Tym samym chciałem napisać że się dobrze sprawuje tylko że mam większą pojemność :lol:

No bo napisałeś

. Chyba, że chodziło ci o firmę, a nie ten twój konretny model. W takim razie sorki :roll:

samsungi stanowczo odradzam … (glosno pracują) :lol: :?

Co robią ?? :o

Gorąco polecam lekturę tego artykułu

Madafaker posiadam samsuga wiec wiem :? , byc moze trafił mi sie felerny model :x

mam dwa WD, szybkie sa, ale glosne… kup IBM/Hitachi

Chyba Ci się trafił, bo ja mam Samsunga i jest bardzo cichutki :smiley:

Polecam te dyski

powiem tak : bierz samsunga . jak masz sata to bierz na sata . samsungi jako jedne maj dodawane do zestawu komplet srubek oraz sa bardzo dobrze pakowane (maja plastikowe pudełko ktore zabezpiecza dysk podczas transportu < przez co mniejsza awaryjnosc dysku> ) . ciekawym rozwiazaniem jest 8 MB keszu co przyspiesza prace dysku . dysk samsunga posiada 3 latka gwarancji

8MB keszu, trzyletnia gwarancja i odpowiednie pakowanie to standard praktycznie przy kazdym HD… no, a srubki… tak to jeden z wazniejszych argumentow przewazajacych szale :slight_smile:

nie masz racji .pokaz mi pudelko(takie przezroczyste , plastikowe przy WD lub Seagate :slight_smile: nie ma! aghhh dysk potłuk sie podczas transportu agh uszkodzenie mechaniczne brak gwarancji . kolejnym argumentem jest to ze samsung ma 40 % rynku dykowego << czyms musiał sobie zakarbic uwage klienow (kosztuje tyle samo co seagate)

akurat tak sie sklada, ze mam dyski WD, ktore zakupilem wlasnie w takich pudelkach… a w domciu pasą się jeszcze pudelka po seagate… i dla poparcia tego co mowie fotka.

seagate7fr.th.jpg

i odrazu widac co jem wlasnie na sniadanie :slight_smile:

poza tym ja tutaj nie neguje (nawet nie preferuje) jakosci dyskow samsung… smieszy mnie argument w postaci srubek, ktory ma byc brany pod uwage jako jeden z pierwszych.

a o tym rynku i czterdziestu procentach… moze jakies dane? czy to raczej twoja statystyka?

tak ,ale kiedy kupiles ? na pewno nie w tym roku . problem opakowan u WD jest trwały i 10% dyskow jest odsyłanych z powrotem

statystyki mam z pisma CRN i nie sa to zadnee wydumane opowiastki