Jaki Dysk wybrać 1TB

Dyski kręcące się 5400 razy na minutę są teoretycznie bardziej wytrzymałe.

Polecam SAMSUNG HD105SI (F3EG).

Nie powierzaj nigdy ważnych danych jednemu dyskowi.

co najmniej 2 dyski i utworzyć z nich RAID 1

ja bym ci proponowal cos wewnetrznego np wd green

Różnica w wydajności nie jest zauważalna, przecież to nie ma być dysk na system, tylko na magazyn. A przy mniejszej prędkości obrotowej jest mniejsze zużycie elementów ruchomych.

A myślisz, że dysk zewnętrzny to co to jest? Zwykły dysk w obudowie.

Mam ci polecić dysk czy obudowę?

darwaw , nie mówi głupio. Choć to by wymagało instalacji wewnątrz obudowy.

RAID 1 zapewni możliwość odzyskania danych w razie awarii jednego z dysków.

I trochę więcej szacunku, jeśli chcesz, aby inni go do ciebie mieli.

Co za różnica jak USB ma spore ograniczenie, możesz sobie wpakować 15k RPM i tak USB stłumi prędkość.

Poczytaj o tym co to jest RAID 1 i jakie ma zalety, ale jak szukasz koniecznie zew to dysk pewnie będzie przenoszony. Z tych dwóch lepiej kupić WD, Seagate ostatnio spada z jakością dysków.

W opisie nic nie pisze że szukasz dysku zewnętrznego (dopiero w linkach jest mowa o dyskach zewnętrznych) ale i te też mogą mieć RAID 1.

Przykład?

http://www.rcs2.pl/dysk-western-digital … cache.html

Tak więc wtopę to zaliczyłeś TY, myphone. Piszesz że będziesz trzymał ważne dane, więc polecam RAID 1. Pracuję jako informatyk i mam w pracy całą szafę uszkodzonych dysków, stąd moja nieufność do trzymania ważnych danych na 1 dysku.

Też coś nie bardzo patrzysz na linki :wink:

W tym linku co podałem obudowa jest na DWA dyski. Do tego to jest Western Digital.

Nie podałeś ceny jaką jesteś gotów zapłacić max za produkt który ma służyć do przechowywania ważnych danych.

Zresztą co ja będę dyskutował, jak padnie Ci dysk, to inaczej spojrzysz na te 800-900 zł…

RAID 1 można stworzyć wewnątrz obudowy z dwóch dysków za 190 zł (1TB), no ale jak nie ma na tyle miejsca w obudowie, to trudno.

Można przynajmniej kupić dwa dyski 500GB i co ważniejsze trzymać na obu.