Jaki dysk zewętrzny do laptopa?

(Naimer Bec) #1

Potrzebuje dysku zewnętrznego do laptopa, najbardziej odpowiadał by mi małych rozmiarów, tak aby bez problemu zmieścił się do torby. Myślałem nad jakimś wd passport elite. Tylko główne pytanie jest takie, czy taki dysk przetrwa dłużej niż jakiś WD My Book, czy to że Passport nie ma oddzielnego zasilania, nie odbije się na moim laptopie. Oraz czy taki dysk jest dość wydajny, aby być jednocześnie archiwum wszystkich filmów i muzyki oraz być głównym dyskiem Downloadowym. Czy taki mały dyska da radę podołać temu wszystkiemu, bo WD My Book pewnie by podołał, ale jest o wiele za duży. Oraz czy opłaca mi się to cenowo bo 500 GB Passport kosztuje tyle samo co My Book, a nawet drożej, w zależności od wersji. Czy to będzie się mi opłacało cena/jakość sprzętu??

Pozdro

(Spearmint) #2

ja mam do archiwizacji coś małego i mało prądożernego

WD WDME5000TE 500GB 5400 USB 2.0 2,5 "

(Adalbert) #3

Jak zależy Ci na wielkości, to ten Pssport będzie dobry i do zastosowań Twoich też powinien się nadawać. Szkoda tylko, że interfejs tylko USB...

(Naimer Bec) #4

Ale czy na pewno taki dysk da radę?? Na przykład kiedy będę ściągał coś i słuchał muzyki lub oglądał film jednocześnie z tego właśnie dysku. A co jeśli dojdzie czasem do tego kopiowanie danych??? Pytam się bo nigdy nie miałem do czynienia z dyskiem przenośnym, zawsze używałem pendrivów usb i raczej one raczej słabo by sobie poradziły z taką ilością zadań.

Muszę być pewny, bo to jest najważniejszy i pierwszorzędny aspekt.

(Bolo92) #5

Pobieranie(bez kolosalnych transferów w MegaBajtach) i oglądanie filmów to jeszcze powinno iść bez problemu. Ale pobieranie, kopiowanie i oglądanie to może być problem ale ze słuchaniem muzyki przy tych czynnościach raczej nie.

(Adalbert) #6

No niestety USB nie sprzyja takim działaniom, najlepiej niech ktoś przetestuje taki dysk właśnie pod tym kontem.