Jaki dysk zewnętrzny kupić do laptopa?

Moje pytanie jest takie jaki mam wybrać dysk twardy no tak aby najlepiej współpracował z moim laptopem. Mam na myśli 500GB, ewentualnie 320GB. Jeśli chodzi o kasę to max do 550 zł. Patrząc na Allegro to trochę tego jest do wyboru, no i nie wiem czym mam się głównie kierować przy wyborze, jaki model byście wybrali dla siebie. Musi być dosyć wytrzymały, a jednocześnie wystarczająco szybki (full obsługa USB 2.0 to podstawa). Dobrze by było też jak by był bez zewnętrznego zasilacza, ale nie koniecznie.

to takiego nie znajdziesz. skąd miałby być niby zasilany dysk?? to nie pendrive.

http://allegro.pl/item206881234_seagate … at_gw.html

i powinno działać

haker95 chyba nie zbyt dokładnie przeczytałeś post autora. po pierwsze chodzi mu o dysk zewnętrzny podłączany przez USB, a po drugie ma to być dysk do laptopa. jeśli zrozumiałeś, że chodzi o dysk wewnętrzny, to i tak twoja porada jest nie trafiona, dyski do laptopów mają rozmiar 2,5".

co prawda można kupić taki dysk 3,5" oraz zewnętrzną obudowę podłączaną do komputera przez USB ale sam dysk nie będzie działać.

grzegorzch wybacz, rzeczywiście

Napisałem że nie koniecznie, no to doradzicie coś czy nie. Chodzi mi głównie o obudowę jaką mam wybrać, aby była dosyć wytrzymała i wystarczająco niezawodna.