Jaki dysk zewnętrzny kupić?

Witam !

Zastanawiam się jaki kupić dysk zewnętrzny ?

Głównie chodzi mi o to czy 2,5 czy 3,5 calowy ?

Potrzebuję go do pracy, mianowicie nagrywam często (na laptopie) długie filmiki frapsem i chciałbym by z racji tego, że są one wstępnie olbrzymiej wielkości, by nagrywało je bezpośrednio na dysk zewnętrzny. Nie zależy mi na wyglądzie jego ani na wielkości, ani na tym czy można go do kieszeni wsadzić czy też nie :).

Zależy mi tylko by szybko (bez przymulania niepotrzebnego) zapisywało.

P.S. Myślałem o Transcend StoreJet Turbo J35T 1TB albo Samsung S2 Portable 1TB USB 3.0.

P.S.2 Nie posiadam w lapku USB 3.0 ale mam E-SATA

Proszę o rady,

z góry dziękuję

To że nie masz USB 3.0 nie ma znaczenia bo jest kompatybilność wsteczna w USB (tak samo jak można było podłączyć 2.0 do 1.1 albo 1.0 tylko wolniej działało). Dysk z wejściem USB 3.0 jest o tyle dobrą inwestycją że niedługo będzie to już standard więc będziesz przygotowany na to. Jeżeli chcesz szybko i bez przymulania nagrywać to patrz w parametrach na szybkość zapisu i na ilość RPMów bo to one przede wszystkim świadczą o szybkości zapisu. Oczywiście najszybszy był by dysk typu SSD, ale przy wymaganej dużej pojemności to byś się naprawdę ostro wykosztował…

edit:// aha - nie pisz tytułów drukowanymi literami bo to tak jak byś krzyczał :slight_smile: i aż dwa znaki zapytania to też za dużo o jeden :wink: (zmień bo admin, albo mod Cię za to mogą ścignąć :wink: ).

Nie mam dobrego doświadczenia z gotowcami.

Lepiej (bo mozesz wymienić twardziela) kupić obudowę, np. : http://www.zalmanshop.pl/p95,zewnetrzna … ebrna.html i twardziela na allegro - np 750 do 1000 GB.

Jeśli masz eSATA, anie masz usb3, to kup coś z eSATA. Z USB 2 będzie wolno kopiował dane.