Jaki emulator najlepiej nadaje się dla Ubuntu i działa na Windows 8?

Witam. Bardzo chciałbym uruchomić Ubuntu z dyskietki która w osobnych folderach ma inne programy. Jednak, podczas instalacji Ubuntu na emulatorze VMware Player pojawił się crash instalatora. Bardzo prosiłbym o poradę. Z góry dziękuję.

WYMAGANIA:

Automatyczne wczytywanie systemu z dyskietki (niekonieczne)

Kompatybilność z Windows 8 (więc Virtual PC 2007 odpada :-( niby to dobry emulator)

Opcję uruchamiania Ubuntu (Czy w tym też odpada VPC 2007?)

I oczywiście brak nieobsługiwanego hardware (bo to był powód do crasha który zrobił się podczas detecting hardware)

 

Nie bardzo rozumiem treść wpisu. Chcesz odpalić Ubuntu z płyty (obrazu płyty) aby go wypróbować jak mniemam? Pobierz wersję 32 bit (x86) i wypróbuj VirtualBoxa. Najlepiej zacznij z Xubuntu lub Lubuntu, nie będzie problemów akceleracją 3d (przycinaniem się interface’u). Ja przed chwilą odpaliłam pod VirtualBoxem 64bitową wersję Ubuntu 13.10 z Unity, tak, żeby sprawdzić czy działa. Działa :slight_smile:

Xanthia: Dobrze, spróbuję. Jednak odinstalowałem VirtualBox wcześniej bo myślałem ze emulatora szlak trafił że mi nie działa ROM a się okazało że nie miał plików i podczas błędu ekran robił się zielonoczarny i pojawiał się crash samego emulatora. Większego badziewia w odtwarzaniu crashów nie widziałem   :stuck_out_tongue:

hosting windows asp.net

Ok, VB dał brak odpowiedzi przy ponownym uruchamianiu więc kolej na HyperX :smiley: Zobaczymy czy dożyje

Hyper-X wywala błąd że nie ma odpowiednio dużo miejsca na dysku i oferuje małą przestrzeń dysku.

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Ja poznałem co znaczy wsparcie wirtualizacji przez CPU, więc upewnij się że procesor jaki posiadasz nie jest kompletnym low-endem i odpowiednia opcja jest włączona w BIOSie.

Nic więcej do dodania w tym temacie nie ma, skoro przeglądnąłeś wszystkie dostępne detalicznie opcje.

Przez mój procesor ciągle mam lagi w grach (są wyjątki) :P Słaby. Dać coś o nim?

Komputer: Dell Vostro 1540

Procesor: Screen z zakładki na EVEREST Home Edition w załączniku

post-205572-0-51484600-1394960267_thumb.

Na tym CPU o VT-x możesz raczej zapomnieć, a uruchamianie Ubuntu ze środowiskiem graficznym, a szczególnie Unity bedzie katorgą. Na VM bez wsparcia dla wirtualizacji przez CPU to co najwyżej mozesz uruchomić Lubuntu, ewntualnie Xubuntu, inne środowiska będą działały tak, że będziesz miał ochotę wyrzucić komputer przez okno i wyrobisz sobie fałszywą opinię o systemach linuksowych.