Jaki Firewall do internetu przez telefon

Witam

Jaki firewall nie potrzebuje aktualizacji(albo da się je wyłączyć, ale nie przypomina o tym co chwile) oraz potrafi zablokować wszystkie aplikacje na połączenia internetowe po za podanymi wyjątkami.

Firewalla chcę używać na komputerze gdzie jako modem będę używał telefon np do pogadania na GG.

Pozdrawiam

Systemowy próbowałeś? :smiley: Po prostu zaznacz bez wyjątków, ale to chyba bloknie gg… więc po prostu usuń wyjątki

Próbowałem, więc nie za bardzo, bo blokuje GG albo daje dostęp aplikacją systemowym, które to zabierają KB :wink:

Generalnie nie używam firewalla, ale chwalę sobie firmę PC Tools. Może ten firewall zaspokoi Twoje potrzeby? :slight_smile: Jeśli nie to szukamy dalej :slight_smile:

http://www.pctools.com/pl/firewall/?ref … tAodVSWfDA

żaden… jak nie chcesz aktualizować Firewalla (czy obojętnie jakiego programu) nie wiem w ogóle co to robisz…

praktycznie każdy firewall ma taką funkcję

jaki system ?

Po co aktualizować coś co działa? Nie chodzi mi o możliwe działanie wirusów, po prostu nie chcę płacić za kilobajty wysyłane przez system czy programy od których nie oczekuje tego.

No to muszę Cie zaskoczyć. Wiele Firewalli ma taką funkcja tylko że one domyślnie mają jakieś elementy które dopuszczają(np część systemu)

System najlepszy wg mnie, czyli Windows XP

Masz dostęp do normalnego internetu? Tak żebyś mógł sprawdzić czy firewall będzie przesyłał kilobajty?

Spróbuj Comodo Firewall Pro. Na pewno można w nim wybrać które programy mogą korzystać z netu. Nie wiem jak z aktualizacjami.