Jaki firewall zamiast comodo?

Poszukuję firewalla który będzie równie… dobry jak comodo ale łatwiejszy w obsłudze itp. Wpisujcie swoje typy

Nie ma takowego, owy firewall jest najlepszym darmowym. Obsługa go nie jest intuicyjna, aczkolwiek nie da rady uzyskać takiego bezpieczeństwa, bez miliona okienek, czy też ustawień.

W prawdzie to wiem i nie chciałbym rezygnować z comodo. ALE przeraża mnie to że codziennie w zdarzeniach defence+ jest wpisanych minimum 10 programów i że np. dodano do piaskownicy, program ma bezpośredni dostęp do klawiatury, interfejsu COM itd itp. Nie wiem co z takimi fantami robić, jak odróżnić złe od dobrych :expressionless: . Wiem tylko że na pewno trzeba reagować jak w zakładce ‘stan’ jest jakiś nierozpoznany plik, ale to jest proste bo jak nie znam jakiegoś to wysyłam na analize online i gites, ale zdarzeń defence+ kompletnie nie ogarniam.

To może zainstaluj sobie zaporę Comodo bez Defence+.

A tak w ogóle to te zdarzenia defence+ trzeba samemu kontrolować? czy to jest tak jakby zwykły informator o zdarzeniach z którymi comodo sam najlepiej wie co robic bez ingerencji użytkownika?. Tak rozkładam tego comodo na czynniki pierwsze :-k i takie coś mi zaświtało :biggrin:

geswall?

Ja mam całe Comodo Internet Seciurity i działam tylko na układzie AV + FW - nie korzystam z Defence+ tylko uważam gdzie wchodzę, co ściągam i co na kompie robię i jestem tak samo skuteczny jak Defence+ :slight_smile: a dopiero jak mam wątpliwości to go sobie aktywuje.

Sys Rq , to pozostań przy Comodo. A może mu ustawiłeś za dużą czułość i dlatego sypie alarmami?

Jak jest jakiś bezpieczny program, to zezwalaj na ,podejrzany" proces. Ale tylko wtedy, jak wiesz, że dany program Ci nie zaszkodzi.

Np. ja używam tylko zapory Comodo, bez Defence i ona bardzo dobrze działa z moim HIPS-em, mimo że on też czasem wszczyna jakieś alarmy. Czasem fałszywe.

Trzeba po prostu wiedzieć, które programy są bezpieczne.

A alternatywą dla Comodo Firewall jest np. Pc Tools Firewall Plus , ale nie wiem, jaki masz system. Na mojej siódemce miałam problem z tą zaporą, ale mogłam mieć pecha.

Aha, Pharun ma rację, trzeba rozsądnie korzystać z internetu. Jak się tego nie robi, to nawet najlepsza ochrona nie uchroni przed jakąś infekcją.

Asiu, nie jasno się wyraziłem w poprzednim poście, ponieważ mi nie chodzi o wyskakujące z zasobnika komunikaty comodo bo tych w ogóle nie mam :wink: Tylko chodzi mi bardziej o dziennnik zdarzeń defence+ :wink: Ale od razu jeszcze dopiszę że wczoraj po rozłożeniu owej zapory na czynniki pierwsze doszedłem do spodziewanego faktu. Mianowicie że jest to jakby zwykła tablica informacyjna, a nadziałem się na to gdy zacząłem klikać na kazdym tam umieszczonym pliku ‘dodaj do zaufanych’ Wtedy wyskakiwało ‘Ten plik został już dodany do aplikacji zaufanych’ Ps. Z dekla niedopracowane te dzienniki. Pozdróweczka, ciumek, pa

najprostszy był Zone Alarm.