Jaki Firewall?


(Rafis1133) #1

Witam. Obecnie posiadam AV Avira Free i Zemana Antilogger. Do solidnej obrony przydałby mi się jeszcze jakiś Firewall. Najlepiej rozbudowany (HIPS, piaskownica itp.). Musi być darmowy, prosty w obsłudze lub po polsku. System: Windows XP Home Edition SP3.

Uwaga !!

Proszę o nie usuwanie tego tematu, na dodatek z powodem "było na forum", ponieważ każdy ma inne wymagania.


(Rafis1133) #2

COMODO uniemożliwia mi grę w gry online (niektóre). Wiem próbowałem je dodawać do białej listy itp., ale w przypadku rozbudowanych aplikacji, to nic nie daje.

Natomiast PP Tools blokował mi wszystko, nawet aplikacje systemowe typu ustawienia myszki. Nie pytał o zgodę, ani nic. Żadne ustawienie nie pomagały oprócz całkowitego wyłączenia.

To jak? Outpost czy OA?


(Art20 2007) #3

A może po prostu nie umiesz go obsługiwać.Ja używam właśnie comodo,już z hmmm 2 lata i nic nie blokował ,chyba że się na to zgodziłem


(Rafis1133) #4

Nie wiem czy można nazwać to blokowaniem, ale w każdym razie uniemożliwiał mi grę i szukam jakiejś alternatywy dla niego.


(system) #5

i również uniemożliwił granie COMODO w wolfenstein enemy territory pomimo dodania gry do białej listy aplikacja pyta się czy pozwolić na połączenie podczas gd aplikacja jest dodana do białej listy. W grze nie mogę kliknąć na "akceptuj" a kiedy wyjde -komunikat znika więc nici z COMODO....osobiście używam Firewalla Windowsa (też mam na jednym lapku XP Home ) i nie narzekam...


(Rafis1133) #6

Ja mam akurat problem z grą COD4, ponieważ blokował mi PunkBustera, który jest podpięty pod główną aplikacją, a jednak nie jest jej składnikiem.


(Cyba91) #7

Zainstaluj outpost free w takim razie, jeśli ten też Ci będzie coś blokował, zgłoś się do lekarza lub farmaceuty :slight_smile:


(Rafis1133) #8

Pomyślę jeszcze nad tym.

Comodo>Outpost>OA>all?


(Rafis1133) #9

Bawiłem się już wszelako tym COMODO i nic - dalej ten sam problem. Każda gra przechodzi przez niego tak, że jest wykrywany jako niedozwolony dodatek.

Czyli

Avira AntiVir Free + Zemana Antilogger + Outpost + mózg z

apewnią mi odpowiednią (czyt. dobrą) ochronę czy mam np. bać się o słabość Outposta?


(Rafis1133) #10

A co to mogłoby znaczyć? Jak można się tego pozbyć? Może to w niczym nie przeszkadza? Wyskakuje przy uruchomieniu kompa przy trayu Outposta.

dw26ok.png


(Cyba91) #11

Źle się program zainstalował.


(Rafis1133) #12

Reinstalowałem ze 100x. Przesiadka na OA :wink: Mam nadzieję, że nie pożałuję :stuck_out_tongue_winking_eye:


(Golden Finger) #13

Rafiquo , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.