Jaki i ile max ramu wejdzie do HP pavilion dv 6625ew

Chciałbym rozbudować laptopa i wsadzić maximum Ramu. Nie mogę nigdzie wiarygodnej odpowiedzi znaleźć ile można włożyć do tego laptopa Ramu. Niby 2Gb to max ale gdzieniegdzie też wyczytałem, że można też 2 x 2GB. Zatem jaki i ile tego ramu mogę kupić?

Obecnie mam 2 x 512MB.

2x2GB DDR2 ci uciągnie

a jaki masz system?

1024 MB DDR2 667 MHz SO-DIMM (2 x 512 MB)

max 2048 MB

Jest kilka takich modeli z niewielkimi różnicami.

http://www.ceneo.pl/886309s

System 7 64bit. Dlatego chcę rozbudować pamięć maksymalnie. Nie powiem system chodzi płynnie bo zżera połowę ramu, lecz jak włączę operę 64bit beta i otworzę na niej kilkanaście kart to trochę zaczynam odczuwać dyskomfort.

Myślę aby włożyć 2 x 2Gb ram 677 MHz. Czy jak włożę 2 takie same kości to będzie to działaś w tz. dualu? Czy dual musi płyta główna obsługiwać?

Jeszcze jedna sprawa, czysto teoretyczna… mój sprzęt obsługuje największą częstotliwość 677 MHz, jeżeli miałbym jedną kość 533 MHz a drugą 677 MHz to rozumiem, że ta kość z wyższą częstotliwością ustawi się na 533 MHz, lecz czy ta częstotliwość wpływa jakoś na szybkość ramu? Bo z tego co się orientuje to np. 2GB ramu to pojemność pamięci, 677 Mhz częstotliwość, CL - to szybkość pamięci.