Jaki internet? wybór

(Ehodlik) #1

Witam, z racji przeprowadzki czeka mnie wybór dostawcy neta. Nie mam pojęcia na co się zdecydować, ponieważ nie bardzo się znam na aspektach technicznych.

Chciałabym rozdzielić internet na kilka stanowisk (surfowanie po necie, ściąganie plików, codzienna praca etc). Jaka prędkość będzie najlepsza? Który operator jest najkorzystniejszy (mam na myśli zarówno ceny oraz jakość)

(greh) #2

Jeśli masz możliwość, zainteresuj się internetem z Vectry.

Nawet do 128 Mb/s.

Ceny masz tutaj: http://www.vectra.pl/internet/flashnet/

Sam mam 8 Mb/s w nocy 16 Mb/s i jestem zadowolony.

(MariuszListecki) #3

Jest Kilka ale

Masz jakieś ograniczone koszty internetu?

Na ile stanowisk to rozdzielamy?

I jakich operatorów mamy do dyspozycji?

UPC chyba będzie miało najlepszą cene w stosunku do jakości

I tak strzelam w ciemno pewnie ze 2 mega może 4

(Bmxtom) #4

To wejdz sobie na stonę jak ta z funcją mapy zasięgu sieci na której znajdziesz interesujące oferty w twoim regionie i polecanych dostawców internetu

(MariuszListecki) #5

http://www.upc.pl/internet/

Tu masz UPC Ja mam vectre i mam wręcz odwrotne Doznania niż kolega

(greh) #6

MariuszListecki , wiesz, ja jakoś nie narzekam.

Owszem, zdarzają się awarie, ale w kilka godzin są rozwiązywane.

Najdłuższa awaria trwała kilka dni, ale była jednorazowa, i już się nie powtórzyła, i mam nadzieje że się nie powtórzy.

Moje osiągi:

1045044781.png

Pakiet 8 Mb/s

(MariuszListecki) #7

Dobrze ja mam 1mb ale awarie prawie codziennie zależy to od regionu i specjalistów niestety ja trafiłem na strasznych olewusów i chyba amatorów

(system) #8

Dokładnie u mnie support Vectry nie ma wsparcia dla Linuksa, ech.

Rozdzielić internet możesz na ile chcesz komputerów, nie ma ograniczenia.

Ważne aby nie udostępniać internetu innym podmiotom np. sąsiadowi.

Choć i tak można po cichu :wink:

A co do awarii to u mnie nie ma żadnych, mieszkam nie daleko od centrali.

(greh) #9

No to nieciekawie, że nie ma wsparcia dla Linuksa.

Na szczęście u mnie bez problemów działa na obu systemach.

(Kpc21) #10

To jaki sprzęt daje Vectra? Bo przecież kablówki z reguły dają modemy z RJ-45, a wtedy system nie ma żadnego znaczenia.

groszek - napisz najpierw, jakich operatorów masz do dyspozycji. Bo naprawdę nie wiem, jak można zadać takie pytanie, nie uwzględniając tego.

(MariuszListecki) #11

Ja mam windowsa 7 profesionala wersja 64 I awarie prawie codziennie Oraz Brak protokołu IP v 6 i to nie jest wina windowsa bo oba protokoły działały format nie pomógł A zgłoszenie złożone początkiem lipca 2010 nadal nie doczekało się jakiejkolwiek reakcji ot choćby wypchaj się pan.

I dlatego ale również z kilku innych powodów mógłbym napisać dlaczego nie lubię Vectry.

Dlaczego więc się z nimi męczysz?

Niestety to jwdyny operator na moim terenie.

(Ehodlik) #12

Internet chce rozdzielić na 3 stanowiska, nie wiem jaką zatem wybrać prędkość? A jak sprawuje się Neostrada?

(greh) #13

Jeśli zdecydował byś się na Vectrę musiałbyś wybrać opcję 16 Mb/s (w nocy 24 Mb/s).

Można dołączyć max. 4 komputery.

Niestety dla mniejszych opcji max 2 komputery.

(MariuszListecki) #14

Co najmniej 3 mb żebyś nie miał problemów mam wysoki przelicznik po 1mb na głowę

(Ehodlik) #15

Dzięki, to już jakaś podpowiedź :). Mam jeszcze pytanie odnośnie pakietów tv - czy one wpływają jakoś na prędkość (czy przy każdej prędkości jest możliwość zamówienia, czy dotyczą one tylko tych wyższych opcji)

Drugą kwestią są promocje - czy można je łączyć? W tp można mieć neostradę , gdzie 2 pierwsze miesiące są za 0 zł, a pakiety można testować przez pół roku.

Ktoś z Was łączył te dwie możliwości?

(djosdanielos) #16

co do neostrady to w ostateczności brałbym ją pod uwage kiedy nie ma możliwości na nic innego i ta dodatkowa opłata za linie telefoniczną :? jesli masz tel stacjonarny na lini tp i płacisz abonament i masz centrale za oknem możesz rozważyć też, 20MB + pakiet podstawowy tv ok 19 programów na 2 lata 74zł brutto

(MariuszListecki) #17

Promocja cie zobowiązuje do określonego abonamentu co do tv nie powinny w teorii mieć wpływu na internet w praktyce bywa różnnie

(greh) #18

To UPC ma już takie łącza? :slight_smile: