Jaki internet wybrać

Witam. Niedługo kończy mi sie umowa z Play na internet bezprzewodowy i szukam czegos lepszego. Interesowało by mnie coś około 2MB/s ale ma to byc internet bezprzewodowy poniewaz nie mam w domu łacza telefonicznego. Myslalem nad jakims routerem wifi albo liveboxem ale czytalem ze nie zadobry on jest. Jeżeli juz router to jakiego uslugodawce wybrac. Dodam ze mam telewizje w cyfrowym polsacie i tam maja jakis internet ale to jest maly modemik z antenka ;/. Mieszkam przy lesie i moze byc tu slabszy sygnal niz w srodku miasta. Prosze doradzcie mi jakie bedzie dla mnie najlepsze rozwiazanie. Abonament moge placic gdzies do 70 zł. Z gory dzieki.

poszukaj czy nie masz jakiego operatora Wifi na stronie

http://gdzienet.pl/

Skoro nie masz w domu łącza telefonicznego, to nie masz możliwości skorzystania z usługi lifebox, bo bazuje ona właśnie na sieci telefonicznej. Mam wrażenie, że mylą ci się pojęcia mobilny internet i internet bezprzewodowy. Play Online to usługa internetu mobilnego, a internet bezprzewodowy polega na tym, że internet udostępniany jest poprzez WiFi przez router, który w 95% przypadków odbiera internet bo kablu.

Skoro nie masz w domu łącza telefonicznego to masz jak dla mnie trzy wyjścia:

  1. O ile to jest możliwe - założyć łącze telefoniczne i z niego skorzystać

  2. Skorzystać z jakiejś oferty internetu opartego na technologii WiMax (np. Internet Stacjonarny od Ery)

  3. Pozostać przy internecie mobilnym - Play może i ma max. transfer na poziomie 1 Mb/s, ale cenowo wychodzi zdecydowanie najtaniej na rynku - zwłaszcza, jeśli jesteś abonentem Play (45zł za 10GB danych z prędkością 1Mb/s na miesiąc).

Do Lifeboxa również nie jestem przekonany. Korzystam z neostrady, ale zrezygnowałem z routera Lifebox na rzecz produktu firmy Linksys.

PS: Odnośnie małego modemiku z antenką - małe nie znaczy złe :wink:

Ja w Play raczej nie mam 1mb/s ponieważ sciaganie mam do 50kb/s a wysylanie chyba 10 kb/s, wiec to raczej odpada.

Jeżeli chodzi o założenie łacza telefonicznego to ile to by mniej-wiecej kosztowało?

Zastanawiam sie tez nad internetem wimax ale do neti (wydaje sie lepszy od ery) tylko ze na mapie zasiegu (http://netia-wimax.pl/index.php?id=5 )pokazuje ze nie mam zasiegu ale kwadraciku obok juz jest i nie wiem czy bedzie zasieg:/

Dzwoń do Netii/TP i pytaj ich jakie będą koszty założenia łącza i jak jest z zasięgiem tego WiMaxa.

Jest jeszcze działający podobnie CDMA z Orange.