Jaki jest mój nr portu internetowego?


(Marcinkawik 1997) #1

Otóż posiadam firmę z czterema pracownikami. Z pewnych powodów przestałem im ufać i zakupiłem licencje na program "Oko Szefa". Wszystko działało dobrze, gdy byliśmy podłączeni do jednej sieci. Niestety musiałem wyjechać z miasta w podróż i nie mogę podglądać użytkowników. Korzystam w tej chwili z internetu od playa. Podejrzewam czemu, ale nie jestem, a mianowicie chodzi mi o porty. W programie trzeba ustawić na jaki port kierować odczyty i tu jest kolejny problem nie wiem jaki ja mam nr portu. Proszę powiedzcie jak i skąd je odczytać. Z góry dziękuje. :slight_smile:

-- Dodane 15.01.2012 (N) 20:26 --

Nie patrzcie na mój wiek, bo pisze za wujka- on nie ma konta. :slight_smile:


(adam9870) #2

Wiersz polecenia i polecenie netstat, np. netstat -b -n, albo np.:

http://www.dobreprogramy.pl/TCPView,Pro ... 12639.html

albo http://www.dobreprogramy.pl/Wireshark,P ... 13025.html albo http://www.dobreprogramy.pl/Network-Mon ... 12706.html

Nie możesz odblokować w firewalu ogólnie aplikacji?


(Marcinkawik 1997) #3

Nie rozumiem nic z tego ja potrzebuje jeden port którego nr wpiszę w tamto pole i tyle tylko jeden port!


#4

maka1414 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Latos 89) #5

Rozumiem że chcesz by serwerem był laptop który jest w danej chwili w "trasie" i korzysta z internetu o zmienny adresie ip, to nie jest dobry pomysł.

  • nie wiadomo czy klient obsługuje DNS;

  • może zgubić dane, wysyłać na inny komputer który w tej chwili dzierżawi aktualny adres w DNS (jeśli nie ma zapory itp)

Kolega powyżej podał Ci programy dzięki którym łatwo można sprawdzić na jakich portach pracuje dana aplikacja, numery portów są podane w aplikacji o którą pytasz (na pasu u góry "Połączenia" / "Opcje klienta i Własne" ).

A może coś prostszego zrobić, zdalny pulpit na komputer serwer od tej aplikacji i po sprawie (Na routerze w firmie ustaw przekierowanie portu 3389 na adres ip serwera od "Oko Szefa").

Łączysz się w ten sposób z byle jakiego komputera, podając aby adres ip w aplikacji "zdalny pulpit"