Jaki jest najlepszy antywirus i firewall?

Całkowicie popieram =D>

Testowałem wiele antyvirusów i firewalli lecz żaden nie spełniał moich wymagań czyli świetnej ochrony przy małym obciążeniu kompa. :frowning: Lecz pewnego pięknego dnia natrafiłem na dwa cudowne programy. Były to f-secure antivirus 2008 oraz Outpost firewall pro 2008. Od tamtego czasu zagościły u mniue na stałe i nie mam żadnych problemów ani z wirusami (f-secure ma lepszą wykrywalność od kasperskiego, nie mówiąc o np. Nortonie) ani z hakerami bo outpost to potężna zapora która zamyka i ukrywa porty. :smiley:

Avast(win xp) i zapora od win xp dla mnie full wypas

Śmieszny jesteś :smiley:

jeśli z internetu korzystasz normalnie (tzn. nie wchodzisz na xxx, nie piracisz itd.) to nawet avast ci nie potrzebny :wink:

na pewno ten ‘firewall.exe’ to jest twoj firewall a nie wirus? przeciez ten firewall prawie w ogóle nie zzera pamieci!

Z darmowych to tylko Avira do takich jak Avast to nawet ie podchodź.

Avira w testach wypada bardzo dobrze,konkuruje w wykrywalności nawet takim programom jak Kaspersky, lub F-secure.Małym minusem może być to że jest dostepną tylko w wersji angielskiej.Ale pomoc i konfiguracje znajdziesz na tej stronie http://antivir-polska.info/ wejdź w Faq i tam masz konfigurację.Co do zapory to gdy cenisz skuteczność ale lekkie przymulenie kompa to Comodo a jak małe zużycie zasobów i trochę mniejszą skuteczność to tą zaporę co masz.

Pozdrawiam :slight_smile:

antywirus- avast lub avira. Zapora- np. ZoneAlarm.

Polecam Kaspersky Internet Security. Bardzo dobra ochrona przed wirusami, zapora i nawet blokuje niechciane reklamy, a ponad to kontrola rodzicielska. Kupiłem go za 9zł w Plusie gdy kończyła mi się umowa i nie żałuję.

Uważaj, bo autora tematu to interesuje, tym bardziej, że… minęły trzy lata od ostatniej odpowiedzi :slight_smile: