Jaki jest ruter z netii tzn jaki to model?


(S Oliver360) #1

Bo chce skonfigurować dać inną nazwę zmienić hasło i szyfrowanie na lepsze. Jaki to jest model? Lub jaki adres żeby dostać się do panelu konfiguracyjnego?


(Technik Elektro) #2

menu start -> uruchom -> wpisz cmd (enter) wpisz ipconfig /all, oblukaj adresy karty sieciowej brama,dns to adres routerka, zwykle 192.168.1.1, lub końcówka 0.1


(Martini M) #3

Witam,

To zależy jakbyś wkleił fotkę tego routera/modemu to można by coś bliżej powiedzieć.

Jeżeli to netia to może jest to Zyxel? Musisz sprawdzić na samym routerze. Od spodu na naklejce/metryczce masz na pewno rev. wersji oprogramowania i dokładny numer modelu.

Poszukaj dokumentacji w pdf'ie na stronie producenta, albo na płycie dodanej do routera. Od netii dostajesz płytkę z ich materiałami propagandowymi (czyt. marketingowymi) i drugą oryginalną do routera.

Powodzenia.


(S Oliver360) #4

Płytka jest jedna. Ruter taki http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html


(Martini M) #5

To niewiele daje. Po pierwsze nie widać na fotce nazwy, a po drugie to do swojego konkretnego modelu musisz poszukać instrukcji.

Optycznie nie poznaję tego routera, więc sprawdź proszę co tam jest napisane. Na froncie (od góry) jest nazwa, a na dole powinien być model. Sprawdź to proszę.

Pozdrawiam


(scripter1) #6

JM15 , coś mi się wydaje że próbujesz się dostać do nieswojego routera.

Jeśli się mylę i router jest twój to co za problem odczytać to z nalepki na spodzie (albo odczytać chociaż nazwę która zwykle jest nadrukowana z przodu obudowy).


(S Oliver360) #7

scripter1 to źle ci się wydaje. Opat dzięki było w umowie :smiley: Muszę dokładniej czytać. Temat do zamknięcia