Jaki jest wentylator w radeon9200?

(Drago_) #1

Witam.

Bardzo szybko potrzebuje odpowiedzi na pytanie jakiej wilekosci jest wentylator w karcie graficznej radeon 9200 poniewaz chce teraz kupic a nie mam mozliwosci sprawdzenia. 40mm czy 50mm czy tez inny?

(klopas) #2

samego wentylatora nie kupisz :wink: musisz kupić całe chłodzenie... koszt to ok 30zł :wink:

(Sawyer47) #3

Ta karta raczej nie potrzebuje wentylatora, sam radiator powinien wystarczyć.

(Kylek) #4

Na 9200 fabrycznie był tylko radiator, chyba że masz jakąś niestandardową wersję producencką...

(Drago_) #5

No ja własnie mam dziwny model bo gdy szukałem w internecie to wszystkie są bez wentylatora a ja przy swojej mam:/ Wentylatorek zaczal mi strasznie halasowac, wykreciłem go, odkleilem nalepke i wlalem ciutek oleju ale to pomoglo tylko na 2 dni bo teraz znow to samo.

//EDIT

A jeśli wykrecilbym ten wentylatorek z radiatora groziloby to uszkodzeniem? Skoro ta karta nie ma wentylatorkow to moze i moja bez niego by dzialala sprawnie. I jaka powinna byc temperatura zebym sprawdzil czy wszystko jest ok?

(Kylek) #6

Miałem Radeona 9250, który też fabrycznie miał tylko radiator i w chwilach stresu temperatura GPU sięgała ok. 55 st. C. Sprawdź, jaką temperaturę osiąga Twoja karta. Jeśli w stresie do powiedzmy 60 st. C, to nic jej się bez wentylatora nie stanie.