Jaki kabel do laptopa pod spdif

(Wujek 15) #1

Mam laptopa Acer 5530 i jest w nim wyjście SPDIF.

Ale zastanawiam się czy potrzebuję kabla Jack coaxial czy Jack optical.

Lasera nie widzę co prawda , ale dopiero się on uaktywnia w momencie podłączenia kabla.

Jack - optyczny

44026.jpg

Jack - coaxial

1028-31.jpg

Wiem że jeden z nich nie będzie działał, gdybym widział czerwone światło które by mnie oświeciło to bym wiedział że potrzebuje optycznego... a tak muszę pytać.

(Longhorn2009) #2

Ten pierwszy optyczny odpada, w twoim laptopie nie ma złącza, które by pasowało do niego. Na temat tego drugiego nie znalazłem żadnych informacji, ale jeśli jesteś pewien, że masz w laptopie wyjście dźwięku to ten drugi kabel będzie pasował.

(skrzek) #3

sam mam 2letniego aspire 5520, który też ma wyjście spdif... żadne czerwone światełko nie świeci się na wyjściu audio... do momentu aż nie zacznę tam podłączać wtyku jack (zwykłego analogowego) jak włożę go nawet do połowy to wyraźnie świeci się na czerwono wokół wtyku.

ten pierwszy kabel - na Twoim zdjęciu - ma z jednej strony wtyk w kształcie jack'a - czyli jak typowe wyjście audio, natomiast z drugiej strony jest wtyk typowego wejścia audio w sprzęcie audio, ale czy będzie pasował?? nie wiem nie używałem spdif.

(Bylebylo) #4

Potrzebny ci będzie kabel optyczny i dodatkowo reduktor optyczny TOSLINK - JACK służący do zamiany wtyku optycznego S/PDIF TOSLINK na wtyk optyczny S/PDIF JACK.

(Wujek 15) #5

Przepraszam na co mi reduktor ?

Wiadoma sprawa że mono jack wchodzi pod spdif do laptopa a druga strona idzie do ampli aby uzyskać dźwięk 5.1

To teraz już nie wiem , na forum o laptopach właśnie dostałem odpowiedź o kablu optycznym.

Na elektrodzie również.

Ale co najlepsze , podłączając pod to gniazdo normalne słuchawki , dźwięk leci w stereo bezproblemowo.

Więc tu bym się wahał na kabel podłączony

Jest ktoś kto podłączał laptopa z kinem takim sposobem ?

(Maryś) #6

Witam,

Tak, rzeczywiście WYJŚCIE CYFROWE JACK może być "zrealizowane" jako

optyczne lub koaksjalne.

Jeśli rzeczywiście jest OPTYCZNE to niekoniecznie potrzebna jest "przejściówka"

powinien wystarczyć ten kabel Kabel jack optyczny - TOSLINK

Powiększ zdjęcie.

Niestety mój Sony Vaio nie posiada WYJŚCIA CYFROWEGO AUDIO więc nie mam jak sprawdzić.

Mnie pozostaje zakup zewnętrznej karty muzycznej pod USB z WYJŚCIEM S/PDIF.

(Wujek 15) #7

Dokładnie taki miałem na myśli.

Owszem przejściówka nie potrzebna.

Zakupię kabel optyczny i dam znać jak lata te 6 kanałów w filmach HD.

(Maryś) #8

"lata, lata" szczególnie w DTS chociaż DD 5.1 też bardzo dobrze brzmi.

Ja akurat podłączam swój NetTop, który ma wyjście S/PDIF (optyczne) do

amplitunera kina domowego Yamaha RX-V496RDS z zestawem kolumn

Avance Omega 503 (przód), satelitami i centralnym z Tonsilu.

(Wujek 15) #9

http://forum.laptopy.info.pl/f30/jaki-k ... post338315

Czyli jednak koaksjalny...

(Maryś) #10

WSZtm ,

Ja bym jeszcze napisał bezpośrednio do Acera.