Jaki kabel, gdzie kupić i jak włączyć?

Mam kartę graficzną GeForce 8500 GT. Chce podłączyć ją kablem do telewizora żeby odbierać obraz na monitorze. Ale nie wiem jaki w pudełku razem ze sterownikami mam kabel ale bardzo krótki jeśli ktoś może mi pomódz i powiedzieć gdzie i jaki kabel trzeba kupić to dzięki. Natomiast 2 sprawa jak potem oglądać TV na kompie ? Będę potrzebować jakiegoś programu czy za pomocą kombinacji jakichś klawiszy będę odpalać coś ?

JA bym Ci radził kupić coś takiego: http://allegro.pl/item508699232_kabel_s … _2_5m.html

Do tego potrzebna jest karta telewizyjna.

ale ja mam wejście TV-out w karcie graficznej :slight_smile:

To właśnie pod to wejście podłączasz ten kabel co Ci wyżej linka dałem. Żeby odbierać telewizje w kompie potrzeba jest karta telewizyjna. Wyjście TV-Out służy do wysyłania sygnału do TV.

Wystarczy zwykły kabel S-Video. Nie raz jest dołączany do pudła. No chyba że w TV nie masz wejścia S-Video.

Później żeby oglądać na TV z kompa coś to wystarczy zmienić monitory w ustawieniach ekranu.

W karcie graficznej jest gniazdo TV- Out (czyli wyjście), nie TV- In (wejście) :slight_smile:

Żeby oglądać TV w komputerze potrzebujesz karty telewizyjnej (chyba, że wystarczy ci fonia, wtedy musiałbyś kupić kabel eurozłącze -> minijack /nie odwrotny/ i podłączyć do karty dźwiękowej). Karty graficzne zazwyczaj nie posiadają wejścia.

dobra temat można zamknąć bo już się wyjaśniło, kolega mnie w błąd wprowadził … ;/