Jaki klient pocztowy wybrać?

Witam, podzielę sie moim problemem. Otóż od niedawna mam laptopa i niestety wiele kont pocztowych: dwa na interii, jedno na o2, jedno na onecie, jedno na … w sumie DUŻO. Zawsze wchodzilem na strony w/w portali i sprawdzałem poczta. Moze teraz powinienem jednak używać klienta pocztowego bo sprzet moge zabrac wszędzie. Używam Firefox 1.5.0.1 i teraz myśle nad klientem. Co mi polecicie?? Czy Outlook Express 6 (wersja chyba z 2004) jest dobry?? Mam go z Systemem Windows XP Home Ed. Slyszalem o jakichś wirusach atakujacych go. Może jakiś klient pod Firefoxa?? Co mi polecicie i doradzicie. Pozatym mam zaporę systemową SP2 XP i jeszcze Sygate Personal Firewall 5.6. Czy klienci będą mi dzialać pod moim XP z w/w zaporami?

Liczę na jakieś konstruktywne wypowiedzi, porady i wyrozumialość bo ja wcześniej nie korzystałem z żadnego klienta pocztowego.

Z góry dzięki i pozdrawiam forumowiczów! :slight_smile:

Wyłącz jedną, najlepiej tą z XP.

Co do klientów - polecam szczególnie The Bat! (płatny, ale jedna z ostatnich wersji, pełna w najnowszym KŚ) oraz Thunderbird - bezpłatny, wiele dodatków czyli rozszerzeń.

Było to wiele razy omawiane na forum - wpisz odpowiednią frazę do wyszukiwarki. :slight_smile:

Pegasus Mail 4.31.

Z płatnych The Bat , z darmowych Thunderbird

Tak to prawda Outlook Express jest najbardziej popularnym programem pocztowym(ponieważ jest dołaczony do systemu windows)

Więc jest najbardziej narażony na ataki wirusów, jednak jeśli będziesz używać oprogramowanie antyvirusowe i stosować się do zasady nie otwierania załączników nieznanego pochodzenia, spokojnie można używać Outlook Express.

Ja osobiście w domu mam Thunderbirda głównie ze względu na funkcjonalność (wtyczki)