Jaki klient pocztowy?

(sla17) #1

Dzień dobry,

postanowiłem w końcu uporządkować moje skrzynki mailowe. Dotychczas używałem po prostu internetowej witryny Gmaila, jednak nie da się (lub ja nie umiem) wysyłać z niej maili z innych maili na innych serwerach (na przykład z uczelnianego maila). 

Szukam dlatego programu, który umożliwi mi:

1. Wysyłanie maila ze wszystkich adresów pocztowych, które będę tam miał podpięte.

(drunkula) #2

Dowolny - nawet outlook Expres wbudowany w XP spełni te wymagania. Kiedyś poleciłbym Thunderbirda, ale już nie.

Uwaga: odpowiadam na pytanie dodakowe: Jeżeli chcesz żeby maile nie uciekały z serwera, to w programie pocztowym używasz konta POP3 i zaznaczasz aby tak się działo w konfiguracji.

(spamkiller) #3

Skorzystaj z Thunderbirda. Ma wszystko czego potrzebujesz i ogromną ilość dodatków. Maile Ci “uciekały” ze skrzynki, bo zapewne łączyłeś się przez POP i Ci ściągał wszystko do klienta (należy odznaczyć tę opcję). Najlepiej jednak łączyć się za pomocą IMAP i wtedy czynności w programie pocztowym mają odzwierciedlenie na serwerze mailowym.

(Piotrek2255) #4

@sla17 możesz to rozwinąć? Ja mam trzy adresy do wysyłania podpięte pod gmaila(outlook, o2 oraz służbowy) i problemów nie mam.

A tak odpowiadając na twoje pytanie, najmniej problemtyczne będą Thunderbird i The Bat, ze wskazaniem na tego drugiego. Do obu trzeba sie przyzwyczaić.

(askow) #5

Thunderbird, opcje - konfiguracja kont - konfiguracja serwera pop3 - pozostaw kopię wiadomości na serwerze, dowolne konta, dyskretne powiadomienie. Oczywiście hasło główne.

(sla17) #6

Dlaczego nie polecasz Thunderbirda, czym Cię do siebie zraził?

Całkiem możliwe, nie wykluczam takiej opcji.

Gdy chcę wysłać maila ze strony Gmaila, ale z maila np. xyz@wp.pl to nie mogę, bo mam do wyboru tylko te, w domenie @gmail.com.

Dzięki, jak i pozostałym osobom, które wypowiedziały się w wątku i udzieliły wskazówek i porad :wink: Pojawiło się dwóch kandydatów, Thunderbird oraz The Bat (z obydwu kiedyś korzystałem, jednak było to już jakiś dłuższy czas temu, więc wiele rzeczy uległo zmianie czy też poprawie.

(Piotrek2255) #7

@sla17 po naciśnięciu pola “OD” nie masz takiej listy?

(Dimatheus) #8

Hej,

W Thunderbirdzie też możliwe jest ustawienie, by po przeniesieniu do kosza w programie, podobnie działo się na serwerze. I  POP do tego wystarcza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(sla17) #9

Nie posiadam takiej listy, mam podpięte do mojego głównego konta cztery - jedno @gmail.com, dwa @wp.pl oraz jedno w domenie z uczelni. Gdy kliknę w to mam jedynie moje konto oraz to, w domenie @gmail.com. Próbowałem teraz jeszcze raz w ustawieniach to dodać, jednak nic z tego. Nie przychodzi kod, który potrzebny jest do weryfikacji, mogę jedynie odbierać pocztę.

To dobra wiadomość, dziękuję za pomoc!