Jaki klient pocztowy?

Dzień dobry,

postanowiłem w końcu uporządkować moje skrzynki mailowe. Dotychczas używałem po prostu internetowej witryny Gmaila, jednak nie da się (lub ja nie umiem) wysyłać z niej maili z innych maili na innych serwerach (na przykład z uczelnianego maila). 

Szukam dlatego programu, który umożliwi mi:

  1. Wysyłanie maila ze wszystkich adresów pocztowych, które będę tam miał podpięte.

Dowolny - nawet outlook Expres wbudowany w XP spełni te wymagania. Kiedyś poleciłbym Thunderbirda, ale już nie.

 

Uwaga: odpowiadam na pytanie dodakowe: Jeżeli chcesz żeby maile nie uciekały z serwera, to w programie pocztowym używasz konta POP3 i zaznaczasz aby tak się działo w konfiguracji.

Skorzystaj z Thunderbirda. Ma wszystko czego potrzebujesz i ogromną ilość dodatków. Maile Ci “uciekały” ze skrzynki, bo zapewne łączyłeś się przez POP i Ci ściągał wszystko do klienta (należy odznaczyć tę opcję). Najlepiej jednak łączyć się za pomocą IMAP i wtedy czynności w programie pocztowym mają odzwierciedlenie na serwerze mailowym.

@sla17 możesz to rozwinąć? Ja mam trzy adresy do wysyłania podpięte pod gmaila(outlook, o2 oraz służbowy) i problemów nie mam.

 

A tak odpowiadając na twoje pytanie, najmniej problemtyczne będą Thunderbird i The Bat, ze wskazaniem na tego drugiego. Do obu trzeba sie przyzwyczaić.

Thunderbird, opcje - konfiguracja kont - konfiguracja serwera pop3 - pozostaw kopię wiadomości na serwerze, dowolne konta, dyskretne powiadomienie. Oczywiście hasło główne.

Dlaczego nie polecasz Thunderbirda, czym Cię do siebie zraził?

Całkiem możliwe, nie wykluczam takiej opcji.

Gdy chcę wysłać maila ze strony Gmaila, ale z maila np. xyz@wp.pl to nie mogę, bo mam do wyboru tylko te, w domenie @gmail.com.

Dzięki, jak i pozostałym osobom, które wypowiedziały się w wątku i udzieliły wskazówek i porad :wink: Pojawiło się dwóch kandydatów, Thunderbird oraz The Bat (z obydwu kiedyś korzystałem, jednak było to już jakiś dłuższy czas temu, więc wiele rzeczy uległo zmianie czy też poprawie.

@sla17 po naciśnięciu pola “OD” nie masz takiej listy?

Hej,

W Thunderbirdzie też możliwe jest ustawienie, by po przeniesieniu do kosza w programie, podobnie działo się na serwerze. I  POP do tego wystarcza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Nie posiadam takiej listy, mam podpięte do mojego głównego konta cztery - jedno @gmail.com, dwa @wp.pl oraz jedno w domenie z uczelni. Gdy kliknę w to mam jedynie moje konto oraz to, w domenie @gmail.com. Próbowałem teraz jeszcze raz w ustawieniach to dodać, jednak nic z tego. Nie przychodzi kod, który potrzebny jest do weryfikacji, mogę jedynie odbierać pocztę.

To dobra wiadomość, dziękuję za pomoc!