Jaki komp do 1.600 zł

AMD ATHLON II X3 445 BOX / 3.1 GHz, AM3

ASROCK M3A770DE - AMD770, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCi, S-AM3

DDR3 GEIL - 2 GB / 1333, CL9

PCIex GAINWARD GF GTX 460 768 MB DDR5, 192 bit, GS - 426018336-1145

CHIEFTEC CTG-500-80P - 500 W, PFC

COOLER MASTER ELITE RC-330 - ATX, bez zasilacza, czarna

To mi wyszło razem z wysyłką 1620zł :slight_smile:

No to fajnie:D

BTW nie zapomnij jak będzie działać komp, spróbować odblokować a nóż L3 albo rdzeń się uda:O

wiesz można spróbować ale na razie mi starczy taki jaki jest :stuck_out_tongue:

jeśli tematu nikt nie zamknie, nie przeniesie do kosza itp. - zdam relację jak komputer działa i wgl. może komus to się przyda lub ktoś jest ciekaw :wink:

aha na kompie póki co będzie zainstalowany Windows XP Professional Service Pack 3

(taki posiadam oryginalny dlatego instaluję… póki co uważam że to najlepszy Windows jaki wyszedł… chodź nie miałem do czynienia “na dłużej” z siódemką :P)

jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam :slight_smile:

ReEvil drogawy ten twój zestaw jak bez dvd, dysku i zasilacz przeciętny sobie wziąłeś.

David, tematu nikt ci nie zamknie, recka musi być :stuck_out_tongue: A Winde jak masz w wersji OEM to nie zainstalujesz już tak aby był legalnie. No i na XP nie wykorzystasz potencjału sprzętu.

ReEvil nie wiem czy zaglądasz do tego działu czy nie… Wiem, że dostałeś już kompa (czytałem w jakimś temacie w dziale Hardware, Sterowniki) pisałeś że dirt 2 chodzi na full detalach i wgl. :wink:

zdaj jeszcze relacje jak się sprawuje w co grasz itp :stuck_out_tongue:

ja swojego będę miał jutro lub pojutrze :wink:

pozdro

co do mojego kompa to:

Windows7 HomePremium

DIRT2 w dx11 bez zacinki, pokazuje 43,9średnio/min 36,4 z x4 aa

Assasin Creed w dx10 full detale bez zacinki

Gothic3 patch 1.73 community full z x2 aa przytnie czasem, ale kto gra w gothica wie że świat jest ogromny i przez to tak bywa, ale mi to nie przeszkadza, mam to podczas łażenia po okolicy a nie podczas walki

Batman Arkham Asylum full detale bez problemu, na razie początek gry

Modern Warfare2 jak na razie jedyna gra z aa x2 która mi częściej przytnie niż gothic, i gram tylko na x2 aa bo na x4 częściej są ściny, szczególnie na początku gry jak jedzie się jeepem i się strzela to za dużo akcji było…

Mało gram więcej testuje:P A co do benchmarków:

3dmark 2006

13882pkt

2.0 5377

3.0 7145

CPU 3383

Vantage Performance

P13522

GPU 11350

CPU 31757

Na razie nie podkręcam. Do tego procka nie udało mi się odblokować:(

Pozdro

dx11 dx10 - tzn. ?

43,9średnio/min 36,4 z x4 aa - rozumiem ze chodzi tu o fps.

czym to sprawdzasz ? co to znaczy: aa x2 x4 ?

komp chodzi cicho ? słyszałem, że te karty graficzne potrafią hałasować… ale podkreślam słyszałem

pisałeś, że wygrywałeś jakiś lepszy bios czy coś 1.7 i jak ? lepiej działa na nim komp ?

ja na razie zamierzam testować te gierki:

gta IV

nfs shift

pro street

test drive unlimited

prince of persia warrior within

grid

fuel

battlefield bad company 2

dirt 2

juiced 2

już powoli je załatwiam :stuck_out_tongue:

mam nadzieję, że nie na darmo i wszystkie mi “odpalą”

:wink:

AA= antyaliasing

dx- directx

Wgrywali mi biosa w serwisie, bo najeżdżając na exit wieszał się komp, teraz już bios chodzi bez problemu. Co do hałasu, czasem coś usłyszę, ale tylko jak bliżej kompa się nachylę,a tak to w porównaniu do mojego starego jest cichy.

Benchmark jest w opcjach w grze Dirt2 to z ciekawości sprawdziłem ile mi pokaże.

Jeszcze Crysisa na chwile zainstalowałem, ale nie chce mi się grać w to, bo kiedyś na starym kompie socketA przeszedłem go, tylko sprawdzałem jak chodzi to z AA x4 full detale czyli DX10 chodzi przyzwoicie, nie tnie non stop, czasem odczuje, ale w porównaniu do mego starego to jest mega przesiadka, jakby z malucha do ferrari :slight_smile:

GTA4 też mam ale nie będę instalował nie chce mi się i tak grać:P A przy okazji nie mam najnowszych patchy a nie ściągnę sobie bo mój net nie nadaje się na ściąganie 200mb plików. Mam iplus na edge czyli max 20kb:P

Mam max rozdzielczośc 1680x1050.

Serio nie wiesz kolego o co chodzi z wersją DirectX?

aa, antyaliasing - wygładzanie krawędzi, im większa cyferka przy x tym większe obciążenie karty ale też lepsza jakość grafiki.

Te gierki będą ci hulać bez problemu. Nawet ja co mam słabszego kompa ci to powiem.

Ilość FPS sprawdza się np. programem Fraps.

Serio nie wiesz kolego o co chodzi z wersją DirectX?

nie no bez kitu to wiem :stuck_out_tongue:

po prostu nie jestem w temacie skrótów dx itp.

o “pojęciach” takich jak antyaliasing słyszałem… czasami w opcjach gry ustawia się…

tylko tak jak pisałem wcześniej nie korzystałem z forum to skąd mam wiedzieć :stuck_out_tongue:

najeżdżając na exit wieszał się komp,

z moim też może być taki problem ? jak myślisz… czy to tylko jednorazowy przypadek

Mam max rozdzielczośc 1680x1050

jaki masz monitor ? ile cali… będziesz zmieniać, bądź już zmieniłeś ?

pozdro

Mam rok bodajże już monitor LG Flatron W2052V 20’ max 1680x1050. Nie mam kasy już na monitor a jakość monitora jest dla mnie bardzo dobra, więc nie ruszam go.

M3A770DE dostałem we wersji 1.6 biosu. Ale widocznie u mnie coś mogło być nie tak. Ja miałem problem z pamięciami GEIL. okazało się jak powiedzieli w sklepie że geil był dobry w ddr2 a w ddr3 już nie tak dobre, a trafiłem na trefne i miałem blue screeny podczas instalki windowsa:/ A że mam dosyć blisko(ok 100km) to kumpel mnie zawiózł i akurat załatwiłem w 2godziny. Zrobili upgrade biosu na 1.7 i dali pamięci kingstona. I na razie bez problemu jest.

aha to spoko… :wink:

sam miałem GEIL`a zamawiać i chyba dobrze że nie zamówiłem :wink:

teraz mam to co Ty Kingston :slight_smile:

próbowałeś coś odblokowywać 4 rdzeń czy tą pmaięć L3 ?

Procek jest CACYC AC, czyli rdzeń albo L3. Windows się nie włącza w ogóle:/ Zero reakcji kompa po przejściu “ładowania” biosu. Ale wykrywa go jako phenom x4 z 6mb L3, próbowałem zostawić samą pamięć L3 też to samo, widocznie nie trafiłem na możliwość odblokowania.

Pozdro

aha spoko… czyli ten rdzeń lub L3 można próbować odblokować w biosie ?

jest to jakaś skomplikowana “operacja” ? :smiley:

jeśli chodzi o “podkręcenie” procka to też nic z tego ?

z 3,1 GHz na np. 3,5GHz ?

brakowało Ci jakichś kabli, taśm, śrubek ? musiałeś coś dokupywać czy złożyłeś bo wszystko było w pudełkach…

Wybrałem opcję, złożenie samemu, czyli all w pudełkach. Śrubek było aż nad to, bo moja obudowa elite 330 ma opcję bez śrubkowego montażu napędów i kart rozszerzeń-tj pci.

Dysk swój stary i dvdrw to kwestia max 2minut:P a i nawet grafiki nie przykręcałem, bo ten bez śrubkowy montaż trzyma ją doskonale:)

Procka nie podkręcałem i na razie nie chce mi się z tym bawić. Mam kompa od soboty, choć we wtorek już był, ale jak psiałem nie działał mi a nie miałem wcześniej jak się dostać do Wrocławia.

A co do odblokowania jest taka opcja ACC skrót nie pamiętam dokładnie jak się zwie-czyli rozwinięte słowo. Jest pod advanced/cpu tylko że w formie rozwiniętej, a pod tym ACC jest opcja do blokowania rdzeni właśnie. np 4 rdzeń zablokować by sprawdzić czy się uruchomi z L3. Masz mój nr gg to jak coś tam pisz:P nie chce mi się tu zaglądać:P

Tu jest recenzja o odblokowaniu, poczytaj sobie… http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/M … -2959.html

ok spoko :wink:

dziś dzwoniłem tam do sklepu i brakło tych pamięci: KINGSTON KHX1600C9D3B1/2G

link: http://www.pc-media.pl/p/pl/pamkindr300 … 3b12g.html

więc musiałem wybrać inne w podobnej cenie… GOODRAM DDR3 2048MB PC1600 CL9

link: http://www.pc-media.pl/p/pl/pamgordr300 … 0+cl9.html

myślę że wybrałem dobre :wink:

komputer wysłany dziś kurierem… w czwartek/piątek powinien być.

pozdrawiam :slight_smile: