Jaki komp?

Zamierzam zmienić kompa na nowszy. Nie wiem czy tylko czy kupić ze sklepu ; giełdy czy może samemu złożyć. Moze ktoś składał kompa i mógłby mi napisać wszystko co proponuje aby sie w nim znalazło:

płyta główna

karta graficzna

dysk twardy

procesor

itp.

tylko żeby wszystko ze sobą współgrało

Może i takie tematy były ale świat idzie do przodu wiec…

Sprawa podstawowa: Jaką ilością gotówki dysponujesz?

Ja z durona przeszedłem na athlona XP 2400, grafika została ale chce zmienic tylko w sumie nie mam gier i nie potrzebuje lepszej narazie, jesli chodzi o dysk to zmieniłem z seagtea 40GB na samsunga 8 mb cache 160GB, ale zawaliłem bo za te sama cene mogłem mieć od wczora WD 250GB 18 mb cache, w londynie promocja:(:frowning: akurat teraz i 3 lata gwarancji:(:frowning: AA jak procek to licz sie ze zmiana zasilacza i chłodzenie na procku tez by sie lepsze zdało. Wymienilem tez płyte i DDR z SDRAM, czyli wszystko a d;laczego: bo jak zaczałem wymieniac pojedynczo to reszta zaczeła sie sypać czyli zasilacze, wentylatory na procku przez co spalilem plyte i durona. Radze kupić nowy. pozdrawiam

tak czy siak kupisz składaka - chyba, że masz obfity nadmiar gotówki to możesz kupić firmowy zestaw np. GeoPC, Dell czy Compaq.

cała pisanina zbędna - jeśli chcesz odpowiedzi nie pisz jak do dzieci, zamiast tego powinieneś napisać do czego zamierzasz wykorzystywać sprzęt i jaką kwotą dysponujesz.

A oceniając po treści i jakości postu mogę zaproponować Ci taki zestawik:

Gigabyte GA-K8NS S754, NVidia Crash K8S

Sempron 3100+

jednak

możesz także przemyśleć Athlon 64 3000+

do tego dobry zasilacz np. “BeQUIET”, grafika zależnie od wymagań

przy wyborze PCI-E oczywiście będzie potrzebna inna płyta główna, ale to przecież wiesz …

plyty to tylko sa 3 firmy

DFI, ABIT ,EPOX

reszta to ■■■■ i taka jest prawda

procka proponuje Athlona 64 Mobile z najnizszym taktowaniem z pierwszej serii (dobrze sie kreca - bezproblemowo)

lub Athlona 2500 mobile (3GHZ sobie osiagniesz)

Ja używam Solteka i na pewno to nie jest żaden “■■■■” jak to ujęłaś.

Sebastian Szaniawski - jak nie jak tak

sproboj osiagnac FSB 220-225 chociarz

masz pamieci OCZ 500 wiec lux

i dobra wersje procka

zycze powodzenia

poczytaj na forach

OC

tym bardziej ze soltek ma jeden z gorszych ukladow zasilania

i do tego 2 fazowe

nieliczac plyt

LowEnd

ECS, Soyo czy Asrock itd.

bo do stabilnej pracy

i nawet lekkiego OC wystarcza te

z tanszej polki

tylko 3 marki i zadna inna

zobacz sobie wyniki w podkrecaniu

jakie plyty widnieja

http://www.vr-zone.com/ocdb/

http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/

//czytac duzo trzeba i zajmowac sie tym//

pominęli Asusa a jak dla mnie to jedna z lepszych fimr po Abicie, Epox jest dobry ale klasyfikuje go za Asusem bo mi poszła jedna Epoxa:)

a ja mam Gigabyte`a i jest GIt .

Pozdrawiam 8) 8) 8)

Ty mówisz o podkręcaniu. Ja mówie o zwykłym użytkowaniu. To się liczy przede wszystkim.

Wiec nie wciskaj ludziom kitu. Uzytkuje to wiem. Szczerze polecam “Solteki”.

A odpowiedzi w stylu “jak nie jak tak” to żadne odpowiedzi.


Będą lecieć Twoje posty, jeżeli dalej będziesz wciskać kity ludziom.

ssiwyy ile masz hajsu na kompa? $$$$

do czego bedziesz używał tego nowego kompa?

pozdro :slight_smile:

PLYTA: ABIT NF7 (jakakolwiek wersja) lub plyta EPOX poniewaz bardzo stabilne sa

PROCESOR: Athlon 2500 Barton najlepiej wersja MOBILE

GRAFA: Radeon 9550 Gigabyte lub R9550 XT GeCUbe

DYSK: Maxtor, Samsung

do tego jakis zasilacz minimum 350W

Posiadam ok 2 tysiaczki troszq mało ale może coś da rade z tym zrobić ?? Jak sądzicie ??

twardziel : Maxtor 250GB 16MB 6B250R0 DM10

płyta główna : Abit IS7

procesor : Athlon XP 3200+ Barton 512 Cache/400

zasilacz : Chieftec HPC-420-302-DF 420W

co sądzicie o takim> czy by to razem współgrało

http://ptr.pl/sklep/konfigurator.php?ad=- na tej stronie jest dostępny konfigurator cen więc możesz sobie stworzyć koszt twojego przyszłego kompa. luksus :slight_smile:

ssiwyy Hejka :slight_smile: za 2 tysiaczki to juz złozysz “szatana” :slight_smile:

ja na Celeronka 2,53 D, 256DDR, płyta (wstyd mowic hehe ale tu sie zgodze- ■■■■) asrock pod intelka , dysk 120gb WD aa graf :wink: 128mb radeonek 9200, nio i standardowo nagrywarka CD, stacja dyskietek ( ktos to pamieta jeszcze :))

ale jesli chcesz wykorzytywac maszyne do super gier to inwestuj w P4 HT i jednoczesnie ram na 400mhz :slight_smile: bo jak dasz wolny to nic Ci z P4 :slight_smile:

oczywiscie ja tu mówie o “normalnych” ustawieniach :slight_smile:

bo to że mój celeronek teraz pracuje na 2,95 ghz to sie wytnie :slight_smile:

za tem zastanów sie doczego ten komp ma byc :slight_smile: idaj znak

Ten komp ma sie nie ciachać. I żeby jakieś gierki w nim śmigały :slight_smile:

Za te kase mozesz złozyc super sprzecik, zalezy od grafiki jaka włozyłeś bo nie napisałeś, ale jak zostawisz obudowe, monitor tylko same komponenty to złozysz super sprzet, ja dałem za swoj 1400zł po upgrade wszystkiego tylko grafa zostala i obudowa, reszta nowa.

Wielkie dzięki koledzy za pomoc. Jak bym miał jeszcze jakiś problemik to dam wam znać. Dzięki wam naprawde mozna dużo sie dowiedzieć. Pozdro