Jaki komputer dla dziecka?

Witam.

Poszukuję części do komputera dla 6-cio letniego dziecka. Zwykły, najtańszy komputer do internetu, obejrzenia bajki, czasem jakaś mniejsza gra.

Na jednej stronie znalazłem coś takiego, jednak jest to raczej za dużo:

Procesor: AMD Sempron 2300 Dual-Core /2.2GHz, 512kB, BOX, AM2/

Płyta główna: Gigabyte MA74GM-S2H /AMD 740G/

RAM: GoodRam 2GB PC800 CL5

Zasilacz: Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S

Karta graficzna: Palit GeForce 9500GT 256MB DDRIII /128bit/ HDTV DVI

DVD: Pioneer DVR-216 SATA

(Zasilacz mocniejszy ponieważ dom znajduje się w pobliżu elektrowni i jest większe napięcie przez co zasilacze często się palą)

Co wy byście polecali?

Z góry dziękuje za pomoc.

a może być sprzęt używany ?? w tym sprzęcie za 850zł facet nie napisał ceny za obudowę 100zł zaoszczędził bym na płycie głównej kupił tańszą

a jaki fundusz?? na to przedsięwzięcie?

przecież napisał że najtańszy

Kup mu książkę i poczytaj wieczorem. Dziecko w tym wieku potrzebuje żywego kontaktu z drugą osobą, uczy się relacji między ludźmi. Komputer zdążysz jeszcze mu kupić. Naprawdę.

a ja uważam za dobry pomysł kupno dziecku kompa, przecież już w przedszkolu dzieciaki mają podstawowe zajęcia z komputerem, a w podstawówce to już po pierwszej klasie dzieciaki znają podstawy funkcjonowania kompa

Tak, uczą się posuwać myszką, dwukliku i rysować w paincie.

Ale zgodzę się. Pod warunkiem, że dziecko nie przesiaduje godziny przy monitorze.

Mojej córce wystarcza ( 8 lat )Pentium 3 i 256 Mb RAMU ( Arch LInux + e17 + Firefox i gierki flashowe)

też właśnie byłbym za tym aby kupić w podobnej konfiguracji co podał piotrromanowski , bo wydawanie kasy na kompa dla dziecka jest trochę bezsensowne

ja bym wziął coś taniego np. jakiś używany za 250zł do tego tani lcd i za kilka lat jak dziecku komputer będzie do czegoś potrzebny(oprócz gier i bajek) kupić nowy

no a jak bedzie miał ze 12-13 to kupić jakiegoś wypasa na którym bedzie wyciskał ostatnie soki w grach :lol:

no właśnie ok 300zł na sama skrzynke plus ok 100zł na monitor, lecz w sprawie monitora to bym dołożył i kupiła lcd za ok 500zł aby sobie za młodu oczu nie zepsuło

Wsadzamy najtańszego czyli AMD Sempron LE-1200

kupić tylko 1GB

Zintegrowana wystarczy a ta płyta ją ma

Wystarczy Modecom MC 350W

Napięcie 230V nie ma nic spólnego z mocą zasilacza, jak się palą to znaczy że są to kiepskie zasilacze bez zabezpieczeń.

Dla dziecka w wieku 6 lat to najlepszy jest basen, zabawy na świeżym powietrzu, kolorowanki, i bajki tradycyjne a nie komputer. Wyrośnie skrzywiony, zapasiony i z wielkimi okularami na nosie.

Ale to moje osobiste zdanie

dual core będzie lepszy

A po co 6 letniemu dziecku dwa rdzenie ?? przecież do małych gierek, muzyki, filmów, internetu, painta i office nie trzeba dwóch rdzeni, wystarczy jeden rdzeń.

czy ja wiem, ale zawsze mocniejszy będzie, ale różnica w cenie niewielka

Dzięki za pomoc, szczególnie dla Scorpio.

Zestaw już wybrany.