Jaki komputer

Witam!

Chciałbym Abyście pomogli mi złożyć jakiś dobry zestaw :]

Chciałbym abyście [bo ja się na tym w ogóle nie znam] zaproponowali jaki komputer złożyć aby był jak najlepszy.

Chodzi mi o sam komputer bez monitora myszek, nagrywarki =] itp itd…

Ale jeśli znacie jakieś fajne myszki lub klawiaturki za około 50-120zł[osobno myszka i klawiatura] to piszczie :] Bo stare tez mnie wkurzają :smiley:

Okei =] Chciałbym abyście złożyli mi może zestawiki za 1500zł, 2000zł, 2500zł

Zobaczę też jak to będzie wyglądało. napiszcie jaki zestaw najbardziej polecacie? W jakiej granicy z tych 3 co ustaliłem.

Pytania od razu:

* Czy w ty zestawie co złożycie [pewnie będzie 2 rdzeniówka] mogę później wymienić procek na 4 rdzeniowy? I czy to b y się opłacało? Dużo by pomogło komputerowi w późniejszym czasie taka wymiana? (piszę tak bo wiem że ludzie teraz piszą zawsze że 4 rdzeniowe procesory nie oplaca się kupować, bo aplikacje ich nie wykorzystują w pełni itp… tak jest?)

*Zależy ile dacie tam ramu [ale pewnie 2gb] to jak by chciał mieć z 4 lub nawet 6gb ramu to bardzo się to opłaca czy w późniejszym czasie kupić lepiej?

I to chyba na tyle :smiley: Proszę abyście mi pomogli bo nie wiem co kupić ;/

Z góry dziękuję tym którzy wypowiedzą się i pomogą!

Jak da to dam jakieś plusy lub reptki nie wiem czy da bo nigdy tu nie dawałem :smiley:

Pozdro!

EDIT: A jak to jest z tymi 3 rdzeniowymi prockami? teraz mi sie przypomniało :stuck_out_tongue_winking_eye:

No to tak 1 zestaw (troszke przekroczona kwota) 1693zł:

AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

OCZ 2GB 1066MHz CL5

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Sapphire Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Cooler Master Elite 331 (Black)

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

2 zestaw(też troszke przekroczona kwota,tutaj tylko procesor płyta i pamięć inna reszta to samo co w zestawie za 1500zł)2122zł :

AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Sapphire Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out

Cooler Master Elite 331 (Black)

Chieftec 450W [GPS-450AA-101A]

3 zestaw(tutaj tylko procesor i karta graficzna inna niż w 2 zestawie ,reszta to samo)2562zł:

AMD Phenom II X4 920 Quad-Core /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Sapphire Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Cooler Master Elite 331 (Black)

Chieftec 500W [CTP-500-12G] Green Angel

Wg. mnie najlepszy zestaw to oczywiście 3 ten za 2,5k

Odp. na pytania:

+Jeżeli masz procesor 2 rdzeniowy i chcesz potem wymienić na 4 rdzeniowy to oczywiście możesz ale płyta musi obsaługiwać tego 4 rdzeniowca,na razie niema za wiele gier/programów które wykorzystują 4 rdzenie ,ale w przyszłości na pewno będzie takich wiecej więc moim zdaniem 4 rdzeniowiec sie przyda.

+4GB ramu spokojnie wystarcza,a płytę ktura ci podałem we wszystkich zestawach mają 4 wejścia na ram więc w przyszłości sobie dołożysz.Na razie nie ma sensu pchac sie w 6 gb ram.4 gb spokojnie starczy.

na przyszłość :szukaj:

asrock

jeśli phenon II to super

karta graficzna, procesor, zasilacz mają wiatraki

artur1104 sorki nie zauważyłem.Oczywiście ja by co to bier Sapphire Radeon HD4870 VAPOR-X 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out :stuck_out_tongue:

Ona oczywiście będzie lepsza :P.

Co myślicie o tych 3 rdzeniach?

tak jak napisał mati75 oczywiście to świetna decyzja/wybór :stuck_out_tongue: jeżeli chodzi o phenom II.Bo wześniejsze wersje są gorsze od phenomów II.

Płyta oczywiście AsRock.Chłodzenie oczywiście ze wszystkim będzie.

Kurde spoko spoko tylko muszę czekać jak ojciec przyjedzie z zagranicy i kasę przywiezie i chyba kupuję :stuck_out_tongue:

A jak przyjedzie i na 100% będę kupował to dam wam znać w tym temacie czy czegoś przypadkiem nie wymienić :stuck_out_tongue: [ceny tak szybko się zmieniają =)]

Tylko ja sam tego chyba nie złożę ;/ :[A jak myślicie czy w sklepie złożą mi to? jakimś jak bym zamówił że chcę z takimi częściami? [Tylko pewnie będzie drogo :(]

Ja bym wybrał ten 2 zestaw myślę, że mi wystarczy.

Ale czy ramy DDR3 lepiej już kupić niż ddr2?

W sklepie Ci złożą :stuck_out_tongue: ,i to za free :P.Ale 2 zestaw bierzesz ten co ja Ci napisałem :P?Ja na twoim miejscu wziąłbym ten 3 zestaw:PJak bendziesz mógł to go bierz.Ewentualnie jak ceny sie zmienią i twój tato wróci zza granicy to sie coś innego złoży.A jaki monitor masz?Jak chcesz kupić to bier 2 zestawik i monitor za 500 zł :P.Lepiej kupić ddr3.Ceny i już są prawie takie same jak ddr2 a wydajność jest zawsze kilka procent wyższa,więc lepiej kupic ddr3 :stuck_out_tongue:

hehe spoko ;] dzięki ;] a ten sprzęt to raczej nie na overclocking bo ja nie umiem tego robić?

A tak jeszcze ten 2 zestaw wystarczy na 4 lata gdzieś granie w gierki mniej więcej płynnie czy nie zabardzo?

A monitor mam stary dziad :frowning:

Flatron f700b czy coś takiego :] Przydał by się paski LCD ale nie wiem czy ojciec się zgodzi mówi że ten wystarcza [przynajmniej ostatnio tak gadał]

Ej a właśnie patrzyłem tez na monitorki i widzę że teraz zaczynają pojawiać się jakieś LED monitory? Co to za badziewie :-o

A co do monitora to za 500zł jaki gdzieś proponujesz? A i czy na nim nie będą smugi jak coś szybko się będzie na ekranie działo? Bo kolega kiedyś kupił i takie smugi ma ;/ chyba za słaba reakcja czy coś…

ten 2 zestaw niewiem czy wystarczy na 4 lata :stuck_out_tongue: . Powinien ale wiesz bendziesz musiał rozdziałki i detale zmniejszać bo będą coraz większe wymagania.Ale może starczy :stuck_out_tongue: .heh ja mam monitor LG flatron F700P :stuck_out_tongue: . A co do tych monitorów to za bardzo niewiem bo one są nowe i niewiem co to za monitory ale gdzieś czytałem że chyba lepsze od LCD :stuck_out_tongue: . A co do tych LCD to proponuję takie:

http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-185 … tml?cid=54

http://www.agito.pl/monitory-lcd/asus-1 … tml?cid=54

http://www.agito.pl/monitory-lcd/samsun … tml?cid=54

Wiesz powiem ci że nie znam się za bardzo na monitorach :stuck_out_tongue: ,ale te 3 co ci dałem to z tego forum był temat jakie są polecane więc wkleiłem linki do nich.Aha i jak chcesz żeby ci kompa w sklepie złożyli to wiem że na pewno w www.esc.pl składają za free :stuck_out_tongue:

Monitory LED są dużo lepsze od standardowych LCD ;).

DDR3 a DDR2 to znaczna różnica w wydajności. Zresztą DDR3 się teraz kupuje.

Spoko monitorki, przy reakcji 5ms nie będzie smużenia na ekranie??

tata przyjedzie za 2tyg czekam :]