Jaki komunikator mobilny wybrać?

(darek719) #1

Witam, szukam jakiegoś dobrego komunikatora mobilnego, co polecacie: Viber, Whatsapp, Telegram? czy coś innego? I najważniejsze pytanie czy każdy z nich po zainstalowaniu ujawnia mój numer telefonu (wchodząc w kontakty na telefonie, czy widzę kto korzysta z danej aplikacji?) czy można ukryć i działać na zasadzie nicku/loginu??

(Direwolf) #2

Cześć!
Obecnie nie korzystam, ale zawsze korzystałem z Telegram’a. Anonimowość jest na akceptowalnym poziomie. Twoj numer telefonu będą widzieć tylko Ci znajomi, którzy mają w swoim telefonie Twój numer zapisany. O ile dobrze pamiętam, to możesz zarządzać ta opcją - jeżeli chcesz, to ujawnisz numer. Na pewno będzie widać twoją nazwę i fotkę, jeżeli wrzucisz. Co do podglądu Twojego statusu, to wszystko zależy od tego, czy go udostępniasz. Na pewno będą widzieć Cię ludzie, z którymi aktualnie prowadzisz rozmowę.

Pozdrawiam, Direwolf!

(darek719) #3

No własnie nie mogę znaleźć tej opcji…

A dlaczego przestałeś korzystać? Przesiadka na coś innego?

(Direwolf) #4

Przestałem, bo większość ludzi, z którymi utrzymuję obecnie kontakt w taki sposób, przerzuciło się na grupy Messengera od Zuckerberga…

Co do jawności numeru, obecnie wygląda to tak:

Pozdrawiam, Direwolf!

(Domker) #5

Niestety słowa “dobry komunikator” dzisiaj determinuje jego popularność, baza użytkowników, co niestety nie przekłada się na to, czy jest dobry.

Ja próbowałem używać komunikator Signal, bardzo fajny komunikator, ale niestety trudno było tam znaleźć kogoś z kontaktów :stuck_out_tongue:

Szkoda, że nie przeportują np. komunikator “Franz” z desktopa na mobile.
Byłby to dobry kompromis, bo można by było kontaktować się niezależnie od tego jaki kto komunikator preferuje.

Chyba najlepszym w tym momencie według mojej opinii Telegram, bo dostępny na praktycznie wszystkie platformy nie tylko mobilne.