Jaki kupic kontroler sata?

Witam wszystkich. Mam do was pytanie ponieważ chciałbym podłączyć do kompa dysk sata (seagate st380013) a moja płyta główna (ASROCK K7VT4-4X) nie ma tego wejścia. Myślałem nad przejściówką z ide na sata ale niestety obydwie taśmy są zajęte dlatego postawiłem na kontroler. Przeszukałem allegro i znalazłem taki http://allegro.pl/item927182680_kontrol … ak60a.html jest tani i ma to czego wymagam czyli ma tylko odpalić ten dysk sata nie musi być bootowalny. Ale czytam o nim na różnych forach i są z nim rożne problemy dlatego tutaj pisze, może doradzicie jakiś inny. Najlepiej by było jakby był gdzie do kupienia w pobliży mnie (okolice Gdańska, Gdyni) ale allegro tez może być. Proszę o odpowiedz. Z góry dzięki

te kontrolery to leden wielki badźiew ,dobrze czytałeś są z tym problemy ,na twoim miejscu szybciej bym się zastanowił nad wymianą płyty głównej

Kup kontroler oparty o układ Promise lub JMicron, są mniej problemowe od Via która ma nawet problem z kompatybilnością wstecz ze standardem sata.