Jaki kupić mikrofon do nagrywania poradników itp

Witam! Mam mały problem przy wyborze mikrofonu, który miałby mi posłużyć głównie do nagrywania poradników, oraz do jakiś rozmów na skype itp. Początkowo myślałem o zakupie Behringer C1-U, ale słyszałem wiele złych opinii na jego temat (m.in. że jest słaby pod względem czułości). Kolega, który ten mikrofon posiada mówi wręcz przeciwnie, znaczy się mówi, że nie jest idealnie czuły ale naprawdę daje rade przy nagrywaniu. Prosił bym Was o radę, ponieważ już sam nie wiem co mam kupić. Jedynie tyle co wiem to to, że mikrofony na dużego Jack’a itp. nie wchodzą w grę, bo potrzebował bym wtedy przedwzmacniacz, lub wzmacniacz audio z mikserem (niestety posiadam sam wzmacniacz). Jak na razie ceny jakiejś nie mam ustalonej (jeszcze zobaczę ile będę miał, ale dobrze by było jak propozycje mieściły by się w 220 - 230zł.

Dodane 13.06.2013 (Cz) 23:07

Dodam jeszcze, że posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową Realtech HD.

Małe info nie potrzebujesz żadnego wzmacniacza czy innych wynalazków tylko przejściówkę z dużego Jacka na małego

No ok, ale możecie mi podać jakiś dobry mikrofon (najlepiej pojemnościowy) :slight_smile: