Jaki kupić monitor 19-21"

Witam!

Jako, że mój poczciwy monitor coraz częściej odmawia posłuszeństwa (uszkodzone gniazdo zasilania), zastanawiam się nad kupnem nowego monitora.

Zależy mi na tym, żeby monitor miał 19’’ max 21 i ma być możliwie najtańszy. Służyć ma przede wszystkim do surfowania po internecie oraz do oglądania filmów. Sporadycznie do gier. Chętnie panoramiczny, bo do takiego się przyzwyczaiłem (obecnie mam Samsung 940BW).

Z góry dzięki za pomoc.

WITAJ- co powiesz o tym

http://www.proline.pl/?p=SAMSUNG+EX2220

Szczerze mówiąc liczę na Waszą pomoc, bo ja się nie znam :slight_smile: Rodzaje matryc to dla mnie czarna magia, rozdzielczość - kwestia pomijalna. Interesuje mnie możliwie dobry i jak najtańszy monitor. Ważne jest, żeby miał złącze DVI.

Na innym forum polecono mi Benq G2220HD.

Samsung jest o tyle atrakcyjniejszy, że ma mniejszy pobór energii. I tyle widzę różnic między nimi. A, i Benq jest ładniejszy :slight_smile:

Posiadam taki monitor jaki Ci zaproponował kolega TURANKATOR13 i z czystym sumieniem mogę Ci go polecić,używam go do komputera i xboxa.

Powiedz jeszcze czy LCD czy może już LED bo to też ważne:) I sprecyzuj temat bo trochę nie jasny - administrator/moderator może prosić za chwilę o poprawę.

HEHE fajnie to powiedziałeś ładniejszy !!

LonngerM, poprawiłem tytuł tematu. Nie widzę innych błędów jeśli chodzi o treść, więc jeśli jest coś nie tak, to proszę o konkretną informację.

Co do tego, czy LCD czy LED pisałem już - nie znam się na matrycach i nie wiem, czym się różnią. To na czym mi zależy już napisałem:

  • możliwie dobry do przedstawionych zastosowań

  • możliwie tani

  • ze złączem DVI

Dodane 22.02.2011 (Wt) 14:27

JA tam lubie blondynki! !!

zobacz tego http://sklepwgk.pl/prod41694_BenQ_21_5_ … B_DVI.html :slight_smile:

Blondynki są fajne! :slight_smile:

To teraz tak - chciałbym monitor LED - mniejsze zużycie energii nie jest bez znaczenia przy ok 18h działania monitora dziennie.

Bardziej mi się podoba Samsung, bo nie jest błyszczący, a to też ma znaczenie - mam małe dzieci i plamy na ekranie są na porządku dziennym. Błyszcząca obudowa za chwilę będzie w łapki :slight_smile:

Teraz pytanie - czy technicznie Benq (LED) jest w czymkolwiek lepszy od Samsunga? Czy są jakieś wady monitorów LED?

Bardziej mi się podoba Samsung, bo nie jest błyszczący, a to też ma znaczenie - mam małe dzieci i plamy na ekranie są na porządku dziennym. Błyszcząca obudowa za chwilę będzie w łapki

Teraz pytanie - czy technicznie Benq (LED) jest w czymkolwiek lepszy od Samsunga? Czy są jakieś wady monitorów LED?

POWIEM TAK I BENEK I SAMSUNG praktycznie sa takie same,jeśli chodzi o łapki to w zasadzie każdy monitorek musisz przetrzec bo plamy są nie uniknione,a wady-raczej plusy LEDów jest ich podświetlanie lepsze odwzorowanie kolorów(dzieci to lubią jak jest kolorowo :slight_smile: ) no i ja też bym wybrał samsunga reasumujac tak w skrócie to Pewnie kolory będą żywsze i kontrast będzie dużo lepszy, to warto brać led. No i mniejszy rachunek za prąd będziesz mieć.

No tak, że LED, to już pewne. Jeżeli różnic jakościowych nie ma, to chyba wybiorę Samsunga, zwłaszcza, że już miałem kilka ich monitorów i poza tym jednym przypadkiem obecnym, nie miałem z nimi problemów.

A jak jest z tym kontrastem? Podejrzewam, że to chłyt małketingowy, bo Samsung ma 1000:1 a Benq 50000000:1… ale ja nawet nie wiem, co to znaczy i czy zwracać w ogóle na to uwagę.

ALEŻ SAMSUNG TEZ MA 50TYS http://www.agito.pl/monitory-led/samsun … 91441.html

im więcej tym lepiej,ale teraz przewaznie maja 50 tys

a o łapki się nie martw ja mam duże dzieci i lapki też sa już nie wspomne o innych produktach :lol:

Dodane 23.02.2011 (Śr) 9:52

TUTAJ masz jeszcze coś takiego,ale ten już cena inna ale kto wie może się akurat spodoba

http://www.arest.pl/produkt/19356/SAMSU … -W-czarny/

Dodane 23.02.2011 (Śr) 10:34

MIAŁO być oczywiście 5mln Kontrast 5 000 000 :1 (dynamiczny),a z pośpiechu napisałem 50tys

E, nie. Za duży, za drogi i błyszczący.