Jaki kupić nowy dysk o takich parametrach

(lukaszintel86) #1

Witam was wszystkich bardzo serdecznie, nie wiem ale od pewnego czasu jeden z moich dysków twardych tj, WD3200AAKS zaczyna troszkę szwankować w sensie bardzo niskiego transferu danych, stał się także bardzo głośny, irytuje mnie to bardzo, ze względu na to iż będę miał mały przypływ gotóweczki zamierzam kupić jakiś nowy dysk twardy.

Nie wiem czy ten samsung F2 będzie odpowiednim wyborem, słyszałem że mimo niskiego momentu obrotowego tego dysku, jego parametry są bardzo dobre do tego jest to 1 talerzowy, i jest bardzo cichy, dysk ten będę używał jako dysk do ogólnej pracy, do gier posiadam inny dysk serii F1 i spisuje się on bardzo dobrze (przemieniam sobie dyski w szufladzie - tak mi jest wygodnie - mam porostu 2 systemy oddzielne)

Ten mój dotychczasowy aaks to chyba seria 2 talerzowa, bo strasznie słaby mam odczyt np w HD Tune

Bardzo was proszę o poradę, myślę że dysk 500GB starczy mi z nadmiarem - będzie to system VISTA 64BIT, dysk używany do pracy szkoły filmów, ściągania, na pewno nie będzie używany do gier

(Licence) #2

Sam mam Samsung Spinpoint 500GB F2EG od początku czerwca i działa super. Potwierdzam to, że jest cichy i chłodny (teraz ma 25 C). Kupiłem go ze względu na pozytywne opinie o jego niezawodności - a to cenię najbardziej. Szybkość jest dla mnie rzeczą drugorzędną.

(lukaszintel86) #3

rozumiem a czy moge poprosic o wklejenie twoich odczytów, ja własnie nie wiem czy nie trafiłem porostu na 2 talerzowa holea jasna dlatego tak działa

o to moje wyniki:

57ceb70806a1caafmed.jpg

ae0863f6cf8a0377med.jpg

56b9c6fe64b6a8f9med.jpg

(Licence) #4

22089539.th.jpg

60310927.th.jpg

Sorry, że tak późno.

(lukaszintel86) #5

ok dziękuje ci serdecznie chyba go sobie zakupię

-- Dodane 22.07.2009 (Śr) 18:13 --

witam juz otrzymałem swojego F2, o to wykresy, wydaje mi sie ze jest wszystko z nim okej ?

e82a94ca89797de5med.jpg

ca3a3df33f1bcdadmed.jpg