Jaki kupić router i jak go skonfigurować?

Witam,

Chcę zrobić sieć mam neta chcę go rozbić jeszcze tak aby 2 sąsiadów mijało (w bloku ^^ ). Potrzebuję:

-routera ( czy tani ruter może być jakiś nie wiem za 60 zł ?)

Na co muszę zwrócić uwagę przy kupnie tego?

-kable :slight_smile:

No i ogólnie to przy ruterze dostanę CD ze sterownikami?>

I ogólnie co muszę zrobić jak już podłącze te 2 kompy (sąsiadów) do swego?

Zapewne jakaś konfiguracja? Jaka i w jaki sposób?

Thx z góry. Pzdr.

Osobiście polecam coś ze stajni Linksysa, jednak są to już produkty za trochę większe pieniążki. Z tańszych to coś z Asmaxa, Pentagrama albo Netgeara. Warto się jednak zastanowić czy nie warto już od razu kupić routera z anteną Wi-Fi. Jeżeli nie potrzebujesz sieci bezprzewodowej, to zawsze możesz ją wyłączyć, a w jak zajdzie taka potrzeba włączyć. Koszt zakupu routera z anteną Wi-Fi jest obecnie bardzo podobny do ceny routera bez Wi-Fi. Drugie pytanie to czy ten router ma mieć wbudowany modem ADSL czy też ma to być zwykły router, do którego Internet jest dostarczany przez skrętkę z końcówką RJ-45 (taka jak do karty sieciowej)? Jaki masz Internet?

Jakim2400 , Rozwiązaniem w pełni konfigurowalnym, stabilnym i niezawodnym byłby linksys wrt54gl i do niego skrętka kat.5e (ew. kat.6 jeśli przewody miałyby się blisko krzyżować z obciążoną częścią instalacji elektrycznej).

Ta opcja zadziała oczywiście tylko przy założeniu że twój dostawca internetu oferuje go po skrętce (wtyczka rj45).