Jaki kupić UPS?

Musze kupic UPSa i nie wiem jaki. :slight_smile:

z gory dzieki

Co ma zasilać ? Jakiej mocy obciążenie ? Jak długo ma podtrzymywać napięcie ?

no hmm monitor (jesli to istotne to narazie pudlo, za niedlugo lcd), komputer^^, 3hdd, klawa, mikrofony :D, drukarka, zasilacz (oile pamietam 500W), nie wiem czy sa inne upsy niz moj stary (tzn bez wtyczki na monitor), wiec na wszelki wypadek chodzi mi o ups z miejscem na podlaczenie pc i monitora

jakiej mocy obciazenie to nie wiem

czas hmm mysle ze w minimum 4 minuty sie wyrobie

Przyjrzyj się APC Back-UPS 350VA.

Niestety większość UPS-ów ma wyjścia typu gniazdo.

To kwestia bezpieczeństwa.

Trzeba skombinować kable z odpowiednim wtykiem.

co to znaczy “typ gniazdo” :slight_smile:

ten APC Back-UPS 350VA laczy sie z komputerem przez USB, teraz upsy sa na usb? bo moj stary jest na taki gruby kabel ktory idzie z upsa do duzego wejscia na kratce od zasilacza

Ten UPS ma oczywiście jedno gniazdo zasilające oraz 4 wyjściowe ( w tym jedno z zabezpieczeniem nadnapięciowym ) typu IEC320 C13.

Ponieważ UPS firmy APC jest “inteligentny” wraz z UPS-em dostarczane jest oprogramowanie na PC POWER CHUTE, do jego uruchomienia potrzebna jest komunikacja z komputerem.

Do tego służy połączenie poprzez USB.

Program ten umożliwia ustawienie opcji jak ma się zachować UPS w momencie braku zasilania, automatycznie zamyka pracę programów i systemu.

Typu gniazdo tzn. że nie wystają bolce pod napięciem tylko “dziury” w które trudno jest włożyć palec i ulec porażeniu.