Jaki kurs c++ na początek?

no więc chcę się nauczyć programować w c++…jaki polecacie kurs dla kompletnego nowicjusza???

Polecam MegaTurtorial C++

http://kondel.ko.funpic.de/?pid=4

Odradzam ci napoczątku c++, też miałem takie zbyt duże ambicje, na sam początek …

Najpierw zacznij w turbo pascalu aplikacje dosowe, a potem przerzucasz się na delphi… Mogę ci powiedzieć że programowanie nie jest łatwe, (c++ najtrudniejsze) i mówię ci żeby zrobić głupi kalkulator to trzeba się naaaprawdę napocić przynajmniej na początku.

Jeszcze bardzo długa droga przed tobą zanim będziesz, umiał dobrze programować. O ile się ci nie znudzi( a większości przypadkach tak jest)

Kursu szukasz w necie, nie bazuje się na jednym kursie tylko robi się “jeden z drugim”

Ja też najpierw uczyłem się TP potem na delphi się przerzuciłem ale teraz żałuje od razu trzeba było się uczyć C++ zachęciła mnie jego wszechstronność od prostych aplikacji dosowych do tworzenia OS. A może PHP jest to język bardzo łatwy a składnią bardzo przypomina c++ (w końcu został pod nim napisany xD)

Uczenie się Pascala odradzam. Pascal jest dobry dla ludzi, którzy nigdy nie będą programować, a którym trzeba pokazać co to programowanie. Do niczego Ci się jednak chyba nie przyda, a potem będziesz się musiał przestawić na składnię C++, więc lepiej od razu zacząć od tego języka, bo potem Ci się składnia pomiesza. Dla początkującego polecam “Symfonię C++” (jest pisana ludzkim językiem).

Jeśli chodzi o C++ to 100% polecam “Symfonie C++ Standard” Jerzego Grębosza. Mam tą książkę od 1,5 roku, uczyłem się z niej praktycznie od zera. Jak to poprzednik napisał, jest pisana ludzkim językiem, bardzo dobrze jest wszystko wytłumaczone.

Tym językiem można zrobić dosłownie wszystko. Chyba nie ma rzeczy, której nie dało by się zrobić w C++.

Jak poznasz C++ to potem Java(bardzo podobna składnia) i inne języki będą pestką.

A ja mam trochę inne pytanie. Jak najlepiej zacząć i jak się uczyć programowania?

Pytam, bo w moim przypadku np. nauka HTML i CSS z kursów nic nie dała. Dopiero jak zacząłem przerabiać gotowe szablony, starałem się nawet przerobić kogoś stronę (ofc. tylko dla siebie, nie publikując ich), etc., dawało najlepsze efekty i tak się uczyłem. Po jakimś czasie zacząłem się interesować standardami i teraz sam potrafię zmontować poprawnie napisaną, w miare ładną stronę. Stąd pytanie - jak się uczyć bardziej skomplikowanych języków, bo w końcu HTML i CSS to nic skomplikowanego.

Jakoś nie wierzę w książki i [tylko]suchą teorię w kursach.

Przeczytać książkę to jedno, ale przerobić przykłady i je zrozumieć, to drugie.

Sucha teoria jest potrzebna, a poprzez praktykę można ją utrwalić.

Polecam naukę z książek wraz z własną inwencją twórczą - jeśli sam wpadniesz na jakieś rozwiązanie danego problemu to utrwali CI się w pamięci.

Tak jest zawsze.

to od czego w końcu zacząć przygodę z programowaniem…z c++ delphi czy czego tam?? aha i nie zabardzo lubie z książek się uczyć…wole bardziej na kompie wszystko…od książek bolą mnie oczy a od pc nie xD

W dniu 27.05.2008 , o godzinie 13:28 został dopisany post przez kuhar

no więc przeczytałem cześć tego kursu http://kondel.ko.funpic.de/?pid=4 i powiem że za bardzo nic nie rozumiem…w tej symfinii c+ standart jest jakoś łatwiej to wyjąśnione?? bo w tym kursie to tam wszystko niby jest ale nie rozumiem co zrobić gdzieś aby otrzymać coś…css’a i xhtml było się łatwiej nauczyć :wink:

@kuhar w Symfonii jest naprawdę wszystko prosto i przejrzyście napisane, jest dużo przykładów. Jest nawet zaznaczone, które rozdziały są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych i że można je ominąć przy pierwszym czytaniu. O ile dobrze pamiętam to na przykładzie gotowania pierogów i naprawiania cieknącego kranu było wytłumaczone działanie kilku funkcji. :smiley:

no to bedę musiał się do książki przymusić…dzieki za radę…