Jaki laptop do 3500 zł?


(bubon) #1

Jeżeli chcesz grać to będziesz potrzebował systemu Windows, nie ma więc sensu szukać laptopa bez systemu (drożej wyjdzie kupowanie osobno laptopa i systemu).

Ogólnie za tę cenę znajdziesz trochę laptopów z przyzwoitą grafiką - tutaj masz rzetelne recenzje laptopów -http://www.notebookcheck.pl/.

Szukaj laptopów, które mają przynajmniej 6500 punktów w 3dmarku 06.


(bubon) #2

Masz XP w wersji BOX (pudełko) czy home (kupiony z poprzednim komputerem)?

Jak home to nie możesz go przenieść na drugi komputer - jeśli BOX to możesz.

Z drugiej strony do nowego laptopa będziesz potrzebował Windows 7 (jeśli 4gb ram to warto się zastanowić nad wersją 64 bitową) - więc instalacja XP jest bezcelowa.


(zypolit) #3

3500 tysia to już solidny budżet. Ja zawsze polecam Asusy, tu masz nico droższego: http://www.gral.pl/Asus+PL30JT-RX081X+5 ... B_990.html

Lenovo i Dell zawsze przy tych samych konfiguracjach będą kosztowały nieco więcej - to ich największy problem.


(Majkelis) #4

Nad Lenovo się zastanów Lenovo Y550 ewentualnie Toshiba Satellite A660


(Bela Daniel) #5

A od kiedy to wersja Home jest przydzielona do sprzętu? Wersja OEM jest przydzielona i nie można jej instalować na żadnym innym kompie. Natomiast wszystkie NIE OEM instalujesz gdzie tylko chcesz.


(system) #6

Mój kolega kupił ostatnio ten model Lenovo. Co mogę Ci powiedzieć?

Nowoczesny wygląd.Jakość wykonania wg mnie bardzo dobra.Wykonana solidnie, nic nie skrzypi,nie trzeszczy. Zawiasy sztywne.Klawiatura pracuje sztywno, nie czuć uginania podczas pisania.Panel dotykowy jest funkcjonalny i pracuje b.dobrze.

głośniki JBL grają rewelacyjnie jak na laptopa( w moich poprzednich laptopach głosniki były porażką). Wygajny procesor i3, 4 GB ramu.Moim zaskoczeniem były dwie karty graficzne. Jedna zintegrowana, druga ATI5730 z 1GB własnej pamięci.Na przedniej części obudowy jest przełącznik , który służy do przełączania między tymi kartami.Na karcie zintegrowanej bateria wskazuję ok 4 godz. pracy.