Jaki laptop do 3tys

chciałabym kupic laptop do mniej wiecej 3tys, uzywam komputera do internetu i filmów, żadnych gier itd

myślałam o sony vaio VGN-NW21SF/S co myślicie ??? a może coś innego?

Popatrz tutaj chcesz-kupic-laptopa-koniecznie-zajrzyj-tutaj-t344645.html

Toshiba A500… da się dostać już za 3k no a do tego nagrywarka blu-ray to cena jest wysoka;P

Miałem okazje się pobawić tym lapkiem; P Bardzo dobry sprzęt no i ma dobre parametry jak na laptopa;)

Z mojej strony polecam coś z rodziny Asus lub Samsung.

Ostatnio miałem okazje w MM dokładnie obejrzeć szczególne modele z tych rodzin - według mnie wykonanie nie odbiegało od norm - przynajmniej wszystko lepiej się trzyma niż w HP. Co do samych parametrów, porównując Asusa i Toshibę za 3 tysiące, na plus wyjdziesz z tym pierwszym.

To takie subiektywne odczucie, moje… :roll:

Jeśli przez filmy rozumiesz zwykłe filmy to weź coś ze zintegrowaną grafiką Intel GMA X4500. Zaoszczędzisz pobór mocy i wydłużysz czas pracy na baterii. Napisz jeszcze jaką chcesz mieć matrycę, nie wiem, czy 14,10 czy większą. Jak napiszesz to coś wykombinujemy :slight_smile:

Zamiast NW proponuję jego następcę, czyli model EB1M1E. Masz niezły ekran do filmów, oczywiście wyjście HDMI jakbyś zapragnęła wyświetlić film na TV. Oprócz tego oczywiście zwykłe gniazdo VGA. Procesor Core i3, 4GB Ram to raczej już być standard w tej klasie cenowej, Sony ma dodatkowo niezłą grafikę Ati Radeon HD5650 z 1Gb własnej pamięci. Zwróć uwagę na niezłą jakość wykonania, świetna klawiaturę [taka jak w przytoczonym przez Ciebie NW z dodatkową częścią numeryczną]

Możesz wybrać czarną lub białą obudowę. Czy robisz dużo zdjęć? Ew te filmy to tylko DVD czy czasem chcesz coś nakręcić sama?

http://www.sony.pl/product/vn-e-series/vpceb1m1e-wi

do ogladania filmow i do internetu, ale ten podany przez ciebie soniak nie ma blutacza a czytałam ze jak sie podlaczy pod usb jakis sprzet to piszcy wtedy, czy to prawda? i czy piszczy we wszystkich soniakach czy ten akurat ma tak? i czy sony ogolnie robia dobre laptopy , bo chciałabym taki hmmm…kobiecy, zeby miał wyglad:)

Tak, nie ma bluetooth, natomiast w sklepach typu Media Markt i Saturn są adaptery wielkości paznokcia od 15 zł zatem to nie przeszkoda. Żaden z laptopów, które przeszły mi przez ręce nie piszczał, żaden też nie wrócił do serwisu. Biały jest bardzo kobiecy…:slight_smile: Ew nowa seria EA w purpurowym lub zielonym kolorze i ekranem w wysokiej rozdzielczości też Ci się spodoba:)

Komputer chcesz kupić przez net czy w sklepie?

hmm w sklepie raczej, ale one maja po 3 wejscia usb a mam drukarkę , myszkę(normalna uzywam z reguły) i blutacz i mam zero usb grrr dlatego wolałabym miec juz w kompie;)

4 wejścia USB: 3 z prawej i jedno z lewej. To z lewej jest hybrydowe: zarówno jest to typowe złącze USB jak i nowsze eSata. Z resztą mychę możesz mieć też na Bluetooth:) A jak zabraknie portów USB to zawsze możesz jakiś HUB podłączyć i masz wtedy więcej gniazdek.

hmm ok:) ale widziałam ten komputer który ty podawałes tylko wkolorze czarnym:(

A w którym sklepie szukałaś? Ten dla Ciebie to EB1M1E/W lub */WI

vobis , w komputroniku jest biały ale interesuje mnie ogolnie opinia na temat laptopow sony czy sa ok ???bo czytałam własnie o sony o tym modelu ze obudowa sie rysuje i dzwiek słaby???czy może lepiej jakis hp badź toshiba?

Dodane 18.05.2010 (Wt) 21:16

bo znalazłam jeszcze w komputroniku hp dv6-1306ew tez mi sie podoba:) co wy naten komputerek?

Opinia o dźwięku to jedna z tych rzeczy, która mnie śmieszy najbardziej:) Generalnie wg rankingów niezawodności Sony to czołowa trójka a HP jest szarym końcu.

Przytoczony przez Ciebie HP ma stary procesor Core 2 Duo. W Sony masz już Core i3. Pamięć RAM w HP to znowu starsza technologia DDR2, w Sony masz DDR3. Słabsza w HP jest też karta graficzna. Bateria w HP trzyma ok 2h w Sony to 3h 20min. Ekran w HP to kiszka, podobnie jak sztywność obudowy. Nie jestem pewien czy HP daje system Windows w wersji 64bit. Jeśli nie, to ich laptop nie zobaczy części pamięci RAM ponad 3GB. Sony ma system 64 bitowy. I 24 mies gwarancji door-to-door. HP bodajże 12 mies

Wg doniesień serwisów ze sklepów typu Saturn, Media Markt Sony nie wracają z usterkami. Inne firmy już cześciej

dość dobrze chyba sie znasz na laptopach? wydaje mi sie ze wiesz o czym piszesz aczym poza procesorem rózni sie ten laptop zaproponowany przez ciebie od tego zaproponowanego przeze mnie chodzi mi oczywiście o sony;) i czytałam ze w sony nie moge wgrac systemu sciagnietego z internetu i dac mojego klucza gdyby ewentualnie kiedys mi nawalił i musiałabym postawic od nowa system

W sensie czym się różni NW21SF/S od EB1M1E? Procesor w EB jest nowszy, bardziej energooszczędny i szybszy. Karta graficzna w NW jest słabsza. ATi Radeon HD4750 z 512MB pamięci własnej dla NW i ATi Radeon HD 5650 z 1024MB pamięci własnej dla EB. Pamięć RAM w NW jest typu DDR2 i jest wolniejsza niż DDR3 w EB. Nie masz klawiatury numerycznej ani gniazda eSata [np do nowoczesnych dysków zewnętrznych] w NW. Bardziej też podoba mi się design i wykonanie EB ale to kwestia gustu. NW wytrzymuje troszkę dłużej na baterii, o ok 20 minut.

Jaką cenę Ci zaproponowano za NW21SF/S?

Można spokojnie zainstalować system na kluczu, który masz umieszczony pod laptopem. Masz też ukrytą partycję z kopią systemu i z niej możesz przywrócić Windows i aplikacje po ew poważnej awarii systemu operacyjnego

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … SF-S.html#

taka cena grr

Tu jest dostępny EB

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … w7hp.bhtml

Ew nie wiem czy masz gdzieś w pobliży Salon Sony? Proszę o wiadomość na priv

hmm czyli jesteślicie ludziska zadowoleni z soniaków czy nie?:wink:

Ja wiem tylko tyle (z porównywania cenników :wink: ), że Sony lubi wziąć pieniądze za to, że to Sony. Być może faktycznie idzie za tym świetna jakość i niezawodność (styczności nie miałem osobiście nigdy, więc nie wiem), ale generalnie u innych za te same podzespoły płaci się mniej.

Argument zupełnie żaden dla osoby, która twierdzi, że grać nie ma zamiaru. A te 1024MB pamięci własnej to tylko chwyt marketingowy i przerost formy.

Kolejny słaby argument bo tu mamy DDR2 800MHz naprzeciw DDR3 1066MHz, które to pokazują w testach maksymalnie 3% różnicy w osiągach, czyli coś zupełnie nieodczuwalnego w codziennym użytkowaniu

Zostaje nam procesor, który faktycznie w EB1M1E/WI jest lepszy i to przełoży się na komfort użytkowania, w porównaniu do NW21SF/S.

I raczej o takie rzeczy i o cenę rozbija się chyba kwestia wyboru.

Pominąć można kwestię eSata, które ciągle popularnym gniazdem nie jest i trzeba się postarać, żeby znaleźć dysk zewnętrzny z takim łączem. Człowiek kupi taki dysk i podłączy przez eSata tylko u siebie, bo nikt inny takiego gniazda nie ma :smiley: