Jaki laptop do ok 2800-3000zł

Witam,

poszukuje laptopa uniwersalnego i tego od niego wymagam:

  1. Płynne działanie programów graficznych w których pracuje Autocad 2010, Corel Draw 12, Photoshop itp

  2. Płynne działanie gier nie chodzi o jak najbardziej wymagające narazie grywam w starsze jak Counter Strike itp

  3. Płynne odtwarzanie filmów HD (.mkv) 1080p z wyjściem hdmi.

  4. Bluetooth, wifi, kamera

  5. Żeby w upałach się nie nagrzewał (dobre chłodzenie) nawet przy pracy w pomieszczeniu w ktorym jest 28-30stopni

  6. 17" z dobrą matrycą - żeby jasność była odpowiednia i głębia kolorów, żeby w dobrze oświetlonym pomieszczeniu(przy słoneczku) wszystko było wyraźnie widoczne. Używam bardziej go jako stacjonarny (jakos co 2 tyg go przenosze więc wielkosc matrycy wolę 17" a jako że nie posiadam dobrego dużego TV narazie żeby puścić kablem obraż to przyda się większa matryca do oglądania filmów hd bezposrednio z niego).

  7. NAJWAŻNIEJSZE: Żeby przy wielu otwartych procesach np. rysowaniu w progr graficznym, przy jednoczesnym ściąganiu plików z internetu, słuchaniu muzyki itp działał płynnie bez żadnych zwiech.

Obecnie porównywałem 2 modele: Samsunga R580 i5-430m Asusa K72F i3-350m

Dzięki za doradzenie

W tej cenie nie dostaniesz matowej matrycy, a matryce typu glare w laptopach, czyli komputerach przenośnych to zupełne nieporozumienie. Można próbować ratować sytuację przyklejając jakieś matowe przezroczyste folie na nie, ale nie próbowałem nigdy takiego rozwiązania więc nie wiem jak z jego skutecznością.

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=52236

Ten acer spełnia sprzętowo wszystkie warunki nawet ze sporą nawiązką ponieważ grafikę ma jak na laptopy mocną.

W k72f jest tylko integra z procesora która z kolei jest na drugim biegunie grafik w laptopach i dodatkowo podbiera ram systemowy co jest niepożądane. Dodatkowo acer nie jest lekki a ten asus mimo braku dedykowanej grafiki jest jeszcze cięższy.

Standardowo polecić mogę leciutkiego della z podstawową dedykowaną grafiką z własną pamięcią.

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54905

Co do samsunga to posiada grafikę o wydajności między tej z della, a tej z acera, ale kosztem niżej taktowanego procesora bez turbo boosta bardzo mile widzianego w większości aplikacji.

Wg. mnie dell pasuje najlepiej do twoich potrzeb.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -2879.html

Myślę że coś znajdziesz ;]

Jak patrze na te testy jednak r580 jest lepszy od Acera pod każdym względem oprócz wydajności w grach ale i tak w tym tescie r580 mial gorszy procek niz zamierzalbym kupic bo wziałbym z i5 430m a nie i3 jedynie to że 15 cali tylko jest w dobrej cenie r780 jest już dość drogi powyżej 3tyś.

Dzięki za linki jeszcze mam czas pomyśle i wybiore jakiś.

Pozdrawiam

W jaki sposób ma być wydajniejszy mając dokładnie ten sam procesor, dokładnie ten sam chipset, taką samą ilość ramu tego samego typu i podobny dysk twardy?

R780 w podanym przedziale cenowym jest tylko z tym i3 co jest jednak jego minusem względem acera. Z resztą jak sam wspomniałeś gry mają być mało istotne tak więc 5470 z dedykowanym ram’em będzie w zupełności wystarczający.

A jeśli chodzi o osiąganie takiej wydajności w grach jak to można uzyskać w pc’etach no to nie ma to najmniejszego sensu… najmocniejszy mobilny radeon 5870 jest wolniejszy od desktopowego 5770, nie wspominając o przepaści w wydajności do podkręconej desktopowej platformy.

Wspominam o tym aby pamiętać że te droższe grafiki w laptopach mimo iż relatywnie są lepsze w porównaniu do innych podobnych to obiektywnie ciągle są to bardzo cienkie karty.