Jaki laptop wybrac?

No wiec tak , pisalem juz na kilku forach … Ciezko cos mi znalesc bo nie wiem dokladnie w jakim przedziale cenowym szukam Lapka . Dlatego bardzo was prosze o rady , powiedzmy po 1 propozycji laptopa do 2000zl i 1 do 2800zl .

Szukam juz od kilku dni , przetrzasnolem calutkie allegro , ale ja juz nie mysle … widzac kilkanascie- moze kilkadziesiat stron z laptopami (nie liczas komputronika) poprostu oglupialem . Chcialbym aby lapek sluzyl mi glownie do szkoly , ale musi miec jakas dedykowana karte graficzna i dobry procesor . Ram i dysk twardy nie ma znaczenia - moge sobie dokupic te rzeczy . Chcialbym zeby jakies nowe gry sie uruchomily na nim - nie musza smigac na full detalach - wystarczylyby low , ale zeby gry byly grywalne . (dobrze by bylo jakby odpalil sie fallout3 ) Najlepiej jakby miescil sie do plecaka (14-15 cali)

Ja ze swojej strony znalazlem tylko http://allegro.pl/show_item.php?item=70 … s%C5%82any. - za 2000zl nic lepszego nie udalo mi sie znalesc … pytalem w sklepach to wciskali mi byle drozsze , reklamujac ze akurat “ten” prezentowany przez nich lapek jest najlepszy … No coz , ja sie nie znam zbytnio dlatego zwracam sie do was bo w rl sprzedawcy chca tylko wyciagnac jak najwiecej kasy ;/ .

Bardzo prosze o pomoc , dziekuje i pozdrawiam

Co do laptopa do 2800 zł. polecam Lenovo Y550.

Ciężko w tej cenie znaleść coś z dobrą grafiką, z reguły są z Intelem.

Proponuję zawęzić poszukiwania do Lenovo, Asusa, ewentualnie Toshiby czy HP, resztę sobie darować.

Może z procesorem AMD? Będzie nieco tańszy, ale też dobry (Intel do tańszych laptopów daje okrojone procesory typu Pentium Dual Core lub Celeron M), w dodatku z niezłą grafiką.

Dalej można sobie darować wszelkie błyszczące i świecące, zawęzi to nieco obszar.

Dysk ma znaczenie, bo 2,5 calowe są dużo droższe od 3,5 calowych z komputerów stacjonarnych. Choć poniżej 160GB to rzadko dają. RAM jest tani jak barszcz, ale nie uświadczy się mniej niż 2GB, co wystarczy.

A tak w ogóle to laptopy kiepsko sprawują się w grach, głównie wskutek nagrzewania.

Wpisalem nazwe tej firmy (lenovo)w google bo 1 raz ja wogole czytalem ;p zdziwilem sie jak wyskoczylo mi ze jest na 4 miejscu biorac pod uwage udzial w rynku notebokow ;o

Ale dla formalnosci chcialbym zapytac czy mozna polegac na tej firmie ? Ze robia sprzet dobrej jakosci itp ? Acer jest na 3 miejscu a czytalem wiele opini ze robia bardzo awaryjny sprzet zwlaszcza ostatnimi czasy , poza tym z ich serwisami jest roznie i czasami bardzo dlugo sie czeka na naprawe .

A co do procesorow AMD to bylem dzis w Vobis i sprzedawca calkowicie mi odradzil AMD , mowil ze bardzo sie grzeja , pobieraja wiecej mocy i sie psuja … “pochodzi pol roku” , pomijam fakt ze probowal mi wcisnac Intel Core Solo 1.4ghz - czy jakos tak … w dodatku komp ktory mial tego “solo” kosztowal 2800zl 3gb ram i jakas karte intela …

Obejrzałem tego Asusa z Allegro. Jest niezły :wink:

Nie widzę informacji o systemie, pewnie jest bez niego. Mam nadzieję, że dają siódemkę z uczelni. Bo Vista to masakra, ciągle mieli dyskiem i przez to jest zamulona.

Co do marek, to wymieniłem najlepsze we wpisie wyżej. Może jeszcze Dell. Lenovo przejęło pałeczkę po IBM, który zaprzestał produkcji pecetów, a laptopy robił najlepsze. Znajomy z serwisu mi mówił, że jeszcze nie trafił na Lenovo, a pracuje tam kilka miesięcy.

AMD są tańsze, więc nic dziwnego, że odradzają :stuck_out_tongue:

Psuć to się nie psują, nie słyszałem, by procesory AMD były jakoś bardziej awaryjne. Może nieco więcej mocy ciągną, ale zależy który porównuje się z którym(czasem dają procesory z komputerów stacjonarnych). Na pewno aktualnie Intel robi nieco bardziej energooszczędne, ale komputery z mobilnym Core2Duo są dużo droższe.

Jest też powszechna opinia, że Intele są “lepsze” niż AMD, ale to wina marketingu, przyklejania nalepek “intel inside” i dłuższej historii firmy, to ona opracowała procesor do pierwszego peceta.

Tak , kontaktowalem sie z tym gosciem , powiedzial ze daja tylko sterowniki do visty , bo do xp’ka wyszly niedawno i nie wie czy beda dzialac (cos w tym stylu mi napisal) Teraz powaznie sie zastanawiam nad tym Lenovo , zastanawiam sie czy nie dorzucic 200zl i nie kupic z 500gb dyskiem :

http://www.allegro.pl/item719154658_len … _raty.html

jesli oczywiscie sie zdecyduje … - nie znam firmy ;/

Sam mam już ponad pół roku mam Y530 i śmiało polecam :slight_smile:

Jak sterowniki są na stronie producenta, to będą działać. Z opisu nie do końca wynika, jaki ma sprzet, bo może też są sterowniki na stronach producentów chipów.

Zamiast XPka proponuję siódemkę, jak tylko da się zdobyć :smiley:

Wczoraj zainstalowałem na stacjonarnym (1GB RAMu, GeForce 6200, C2D 4300 1,8GHz) i jestem pod wrażeniem. Zero ociężałości. Jeszcze nie do końca rozgryzłem nowe funkcje, takie jak “grupa domowa” 8) To będzie hit, ludzie rzucą się niczym po Windowsa 95 :stuck_out_tongue:

Nie wiem , nie interesowalem sie tym . Napisalem do niego tylko - takie cos mi odpisal . Napisal ze bedzie testowac i zebym napisal jutro w tej sprawie to mi napisze ;p

Co do Lenovo to chyba najlepsza propozycja jaka dostalem w cenie 3.000zl inne byly gorsze … albo proc slabszy albo karta graficzna - a tutaj i tak mimo ze to jest slabsza wersja to robi wrazenie ^^

Innemu gościowi poleciłem Lenovo Y530, możesz zlukać temat: post2273343.html#p2273343

Znajdziesz tam fotki, linki itd. Możesz poczytać jeśli podoba Ci się LNV.

no wiec tak … mam na oku :

http://www.allegro.pl/item716605749_now … t_vhp.html

i

http://oleole.pl/laptopy-i-netbooki/dan … content_2c

Ten z oleole.pl jest tanszy i ma 500gb dysk a ten z allegro drozszy i 320gb i nic poza tym ich nie rozni … ? Pytam bo w wiekszosci jest cos za cos , np wiekszy dysk a cos innego jest slabsze … Ja rozniczy (procz dysku) nie widze , ale pytam was bo moze jest jakis haczyk ??

Zdaje mi sie ze kupie tego z oleole.pl jesli jest taki jak mi sie wydaje (pojemniejszy dysk i tanszy)

Prosze o pomoc i dokladne przejrzenie opisu - moze czegos nie zauwazylem

Ja też nie widzę żadnej różnicy poza dyskiem…

Dzieki :stuck_out_tongue_winking_eye: chyba juz nie znajde lepszej oferty od tego z oleole.pl , chociaz teraz mam dylemat czy lepiej dolozyc do 3000 i kupic taki sam z allegro czy ten za 2800z oleole … Zawsze na allegro moge wystawic negatywny komentarz , poza tym kupuje sie od super sprzedawcow itp a tutaj serwis … boje sie troche ;x

Edyt … Przeczytalem opinie na skacpu i na ceneo . ludzie nie maja zastrzezen wiec chyba sie skusze na ich oferte ;p

Dodane 22.08.2009 (So) 13:13

Dziekuje bardzo za wszystko :slight_smile: zamowilem lapka z oleole.pl , we wtorek-srode powinien dojsc :slight_smile: