Jaki lepszy system?

Witam,mam problem mianowicie nie wiem jaki system zainstalować obecnie mam Windows 7 Home Premium. Waham się pomiędzy Windows 7 HP a Ultimate. Możecie mi coś doradzić ?  Chodzi mi żeby system był głównie do internetu ale żeby poszły gry m.i.n CS:GO czy League of Legends. Żeby płynnie chodził z tymi grami.

 

z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. 

Nie ma sensu zmieniać z Home Premium na Ultimate, wydajność systemu nie wzrośnie, a pewnie zmaleje, gdyż Ultimate posiada więcej różnego rodzaju dodatkowych funkcji, które od momentu instalacji są uruchamiane wraz z systemem i mogą zajmować tylko pamięć. Podejrzewam też, że nie są Ci te funkcje potrzebne.

A jaki polecasz system żeby chodził płynnie z grami i netem ( dwoma grami ) chodzi o W7. ??

Tak naprawdę w ramach jednego systemu nie ma znaczenia, którego z nich użyjesz. Są edycje od Starter do Ultimate (Enterprise), a pomiędzy nimi jeszcze kilka i różnią się tylko funkcjami, choć w wydajności też mogą być minimalne różnice. Jeśli masz HP, to zmiana nie ma sensu. Zmiana wydawałaby się sensowna, gdybyś miał zmienić system z Windows 7 na Windows 8/8.1.

 

Tak w ogóle to skąd pomysł na zmianę? I jak to jest, że jesteś sobie w stanie zmienić system z Home Premium na Ultimate? Czyżbyś był piratem?

W żadnym wypadku ,piratem, tylko chodzi mi tu o upgradowanie system poprzez klucz :). Ale chyba jak mówisz stawię sobie na nowo HP i powinno być dobrze.

Z góry BARDZO DZIĘKUJE za odpowiedz :wink:

 

P.S a pomyślałem o upgradzie po tym jak PC zaczął wolno chodzić.

Ja przez długi czas używałem Windows 7, lubiłem ten system. Później kupiłem laptopa z Windows 8. Potem na króciutko przesiadłem się na Linuksa, ale z kolejnym laptopem wróciłem do Windows tym razem w wersji 8.1. Jeśli miałbym Ci doradzać upgrade, to doradziłbym Ci bardziej upgrade z Windows 7 do Windows 8.1 lub nawet poczekanie na Windows 10. Różnicy między nimi wielkiej nie ma, ale jednak na takie laickie spojrzenie i zwykłe odczucia podczas użytkowania jestem w stanie stwierdzić, że Windows 8.1 lepiej działa od Windows 7.

Teraz mam inny problem po włczemiu systemu wyświetla się ze proces hostowania przestał działać. A po zobaczeniu w menadzerze zadan zabiera mi 1 000… K.

te procesy są potrzebne i jest ich tyle ile trzeba

przyczyn moze być wiele, fragmentacja, zasyfiony system, wirusy

Raczej wirus przed chwila bylo 7 procesów które zabieraly po 500 K a komputer strasznie zacinal nawet po ich wylaczeniu komputer nie chcial przestać myśleć ;(

nie wyłączaj ich są procesy systemowe i potrzebne