Jaki linux jest dobry do programowania


(Gole Kutasy) #1

Jaki linux jest dobry do programowania


(system) #2

hmm…Każdy , to już zalezy jakie oprogramowanie masz na nim , czyli taką drogą można dojść do wniosku ,że ten który ma najwięcej pakietów czyli Debian . Ale i tak zależy to od oprogramowania które zaintalujes(środowiska programistyczne itp.)

PZODRO :twisted:


(Dragonlnx) #3

Slackware - stabilność !

Dokladniej ?


#4

2.4 (już trochę starawy, ale ciagle używany i ceniony za stabilność) oraz 2.6 (nowy, już także osiagnął odpowidni stopień stabilności).


(Dragonlnx) #5

Ja nie polecam kernela 2.6, ponieważ jest on w ciągłej fazie testów chyba, że 2.4 nie obsługuje Ci sprzętu :stuck_out_tongue:


#6

Shark , co Ty chrzanisz. Powinieneś napisać, ze jest w ciągłej fazie rozwoju (dodawana odsługa coraz to nowszego sprzętu, poprawki do modułów już istniejących itp.). Zresztą, jeżeli przyjrzysz sie Linuksowi z serii 2.4, to w nim też pojawiają się coraz to nowe numerki, czyli co, ciągle w fazie testów jest?

Jak napisałem wyżej: 2.6 jest już na tyle stabilne, że nadaje sie do każdego zadania (ja od dwóch lat z niego korzystam i nie narzekam)


(Czarno to widzę...) #7

Każdy, bo w każdym można zainstalować odpowiednie narzędzia programistyczne (oczywiście te niezwiązane ściśle z inną platformą, np. mikrosoftową).


(Michal) #8

Prawda, bardzo ciekawy system, zwłaszcza na serwery typu “postaw-i-zapomnij” :slight_smile: