Jaki mam wybrać router i internet?

W 2012 wreszcie dostanę własne mieszkanie, będzie to oznaczało, że wreszcie będę miał własne 4 ściany i nie będę miał problemów z internetem (powiedzmy krótko, że mój brat wierzy w zasadę, że jak on coś ściąga to ja nie mogę grać, a jak on gra to ja nie mogę nawet przeglądarki mieć włączonej!).

Wybierając sieć dla mnie nie liczy się tylko prędkość, cena, ale również stabilność.

Ja nie potrzebuję szybkiego internetu, koło 1 Mb/s zadowoliłby mnie. Domyślam się przynajmniej, że to mało, mojemu bratu nawet 8 Mb/s by nie wystarczyło. Ale chciałbym wiedzieć skąd musiałbym zdobyć internet, żeby połączenie było stabilne? Wprawdzie filmiki na YouTube to ładuje chyba mniej niż raz w miesiącu, ale to wielka sprawa dla mnie i przy aktualnym Wi-Fi z neostrady to połączenie nie trzyma się aż tak i z tego co brat mówi to nawet jak on ma komputer podłączony do modemu to mu przerywa czasem.

Więc, chcę internet około 1 Mb/s, stabilny i tani. Jaki wybór by mi radziliście?

Żadne bezprzewodowe badziewia,pewnie i tak masz niewielki wybór to bierz to co jest.

Różnic między tpsa.netia,sferia itp nie powinno być po za ceną.Ogólnie wszystko co na kablu chodzi dobrze.

jeśli będziesz tam miał jakiś dostęp do tv kablowej (nie napisałeś nic jakie sieci będą tam dostępne w ogóle) to bierz tv z internetem od nich to chyba najbardziej się opłaci . sama neostrada z opłatą za linie wyjdzie koło 80zł

Proponuję jednak wziąć 2Mbity, osobiście posiadam stabilny internet radiowy o prędkości 1Mbit i niestety - filmiki na youtube o jakości 360 czasami muszą się najpierw załadować, aby coś oglądnąć, a oglądanie filmików z przesyłem live to pokaz slajdów - 2Mbity - to minimum!!.

Tak jak już napisałem posiadam radiówkę - jestem zadowolony (jak coś bierz zawsze silniejszą czyli droższą:/ antenę - tylko ona może zapewnić dobrą jakość przesyłu danych), jednakże pamiętaj żeby brać na jak najbardziej krótki okres czasu lub na czas nieograniczony (jeśli mówisz o tych najwolniejszych prędkościach) - czemu?

Ponieważ internet się przekształca, jak kiedyś było połączenie modemowe to też strony szybko się otwierały - ale było mniej tego całego badziewia, obrazki miały ograniczoną wielkość np. ok 100kb, a teraz żadko się na to patrzy bo przy szybszych prędkościach to jest nie zauważalne - mnie moja prędkość irytuje, z powodu m.in. youtube. Niestety mój dostawca nie zgadza się na podniesienie prędkości, bo poniósłby za duże koszty i takie tam gadanie… (co z tego, że już nie posiada tej prędkości w swojej aktualnej ofercie) i muszę na tym gnić jeszcze rok:/

Dobry internet radiowy nie jest zły.

Kablowe… każdy jest dobrej jakości, ale tutaj dochodzi opłata za utrzymanie linii telefonicznej bądź telefonu - jeśli będziesz chciał mieć telefon stacjonarny, to nie widzę przeciwwskazań.

Jeżeli nie będziesz mieć telefonu stacjonarnego to rozglądnij się za jakimiś lokalnymi dostawcami kablowymi (często na blokowiskach coś takiego jest) bądź UPC - jeśli będzie sięgać.

Dodane 15.09.2011 (Cz) 13:25

Mam nadzieję, że zrozumiale napisałem;)

Najpierw się dowiedz, do czego tam będziesz mieć dostęp. Dopiero się zastanawiaj.

Kupcie router z QoS-em.

Jeśli to nowe mieszkanie, to wątpię żeby problemy były mniejsze. Nieraz jest tak, że nawet TPSA w nowych budynkach kable kładzie dopiero po kilku latach. Poza tym jeśli ktoś będzie coś ściągać z maksymalną prędkością łącza, trudno żeby dało się normalnie grać. Na jakimkolwiek łączu.

Jak będziesz miał internet z kablówki lub innej sieci osiedlowej to polecam Linksys WRT54GL. Po zainstalowaniu Tomato praktycznie sprzęt bezobsługowy.