Jaki modem ADSL do 50 zł?

Mam w tej chwili neo 1mb/s i modem speedtouch330. Chciałbym kupić modem do 50 zł i żeby na tym modemie były niskie pingi, ponieważ na ST330 mam 115ms

i prawdopodobnie jest to wina modemu.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

SAGEM FAST 800

też się nad tym zastanawiałem ale w tych modemach są wrodzone wady z synchronizacją i problemy z sterownikami (szczególnie na linuxie)

Nie ma co wymyślać moim zdaniem :wink: miałem neo na nim 2 lata bez żadnych problemów,zapewniał małe pingi,nie było zrywanych połączeń.Kumpel też wymienił stary modem ZTE ZXDSL 852 na tego sagema i jak na razie z tego co wiem jest zadowolony.Swoją drogą nie kosztuje wiele na allegro,musisz sam wypróbować :wink:

Oj kolego “patrx95” chyba przesadzasz. Ja posiadam taki modem i nie mam problemów. A modem mam już ponad 3 lata. Ubuntu, OpenSuse, Mandriva pod tym testowałem i było ok w tej chwili mam ubuntu ultimate oraz windows 7 i też żadnych problemów.

Cyba91

No to więc sagem800 jest dobry. Hmmm to teraz sam już nie wiem co wybrać, bo niby na forach jak się spojrzy o sagemie800 to same problemy ale skoro ty masz i twój kolega ten modem i wszystko jest w porządku to może być.

wolfram.

nie nie przesadzam na windzie XP w cmd jak wpisałem ping www.onet.pl miałem chyba 115 min ping, a po przejściu na ubuntu jest o 5ms mniej.

Gdybym przesadzał to bym nawet nie szukał modemu.

Pod Windowsem zainstaluj sobie cFosSpeed - Wersja 4.24 teraz z kompa który ma xp wysłałem i ja mam średni czas 138ms (bez wyżej wspomnianego programu) :wink: Tylko zauważ że nie zawsze serwerki są jednakowo obciążone.

no to masz jeszcze gorzej ode mnie więc to nie tylko ja mam takie pingi

PS a ile masz w cmd jak wpiszesz ping www.onet.pl?

Napisałem 138ms średni czas teraz zrobiłem przed sekundą znowu i mam średni czas 101ms. Ale też jak wspomniałem jest to czas świeżego windowsa xp bez cfspeeda który naprawdę robi cuda. Możesz też ustawić go tak aby optymalizował właśnie czas pingów tak więc spróbuj. A tylko on działa dopiero po ok 2 dniach bo najpierw się “uczy”.

Sagem 800 i ZTE ZXDSL 852 (jeszcze po Neo) i smigaja mi na Multimo, a wkrotce na Dialog’u. Nie narzekam na zaden.

wiem wiem kiedyś tego używałem po kalibracji miałem chyba 105 ms na cfosie ale i tak to nie zadowala

a jakie pingi ma sagem?

Ja sagemie 800 ping mam 32ms,nie polecam tego ZTE 852,straszny Chiński buble,miałem i po miesiącu się popsuł

aha no to wybiorę jednak tego sagema 800

Dziękuję wszystkim za pomoc.

zgadza się,ZTE 852 za darmo bym nie chciał.ilość błędów po pewnym czasie jest tak wielka że w psychiatryku można wylądować

moim zdaniem speedtouch330 jest jednym z lepszych modemów do ADSL, wina dużych pingów leży raczej po stronie dostawcy internetu, mam identyczny modem i dość małe pingi mając neostrade

neta mam 1mb/s neo i nie zamawiałem u nich wysokich pingów ale nie wiadomo też jak to może być

a może być to wina sprzętu ??

Wina może tutaj leżeć po wielu stronach.Od wirusów w komputerze po złą kalibrację łącza albo kiepski modem.łączysz się przy pomocy aplikacji neo czy bezprośrednio przez modem (konfiguracja ręczna)? no ale to jeszcze różnie bywa…transfer masz dobry? powinien być od 120 do 135 około :wink: może warto spróbować zadzwonić do nich z prośbą o nową kalibrację na linii albo z zapytaniem o wysokie pingi?

no to zainwestowałem w ten modem s@gem 800 i musze powiedzieć… że jest o niebo lepiej

na speedtouch’u miałem 120ms na onecie a teraz mam 40 ms. Różnica normalnie widoczna od razu.

No bo to jest dobry modem za tą cenę,dlatego ci go polecaliśmy :slight_smile:

no może i tak ale tu nie chodzi za bardzo o cenę (speedtouch na allegro kosztuje 20 zł, a s@gem 30 zł) tylko o pingi żeby nie były zbyt duże

na tym sagemie jest 60-70 ms ale na początku czasami duże uskoki były ale chyba to normalne