Jaki modem do Neostrady 10mb

SIemaneczko

Na wstępie zaznaczam, że raczej się wybitnie nie znam na sieciach itd.

Chciałbym kupić router z wbudowanym modemem do Neostrady (10mb/s) z wejściem USB abym mógł podpiąć drukarkę (a więc by miał wbudowany serwer wydruku). Komputery będą zarówno podpięte kablem jak i przez wifi. Fajnie by było jakby była możliwość wpięcia przez USB dysku (dysk sieciowy) jednak nie jest to aż tak potrzebne.

Głównie zależy mi na możliwości podpięcia drukarki.

Chciałbym aby obsługiwał DynDNS.

Na innych sprawach, protokołach, jakiś magiach, QoS itd się kompletnie nie znam dlatego chciałbym się zdać na was.

Chciałbym, żeby był stosunkowo niedrogi (nie chcę podawać jednak żadnych granicznych cen), ale wolałbym coś bardziej renomowanych firm (zdaje się na was).

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam, Maks

Nie polecę Ci konkretnego modemu, ale radzę zastanowić się nad routerem bez modemu - bardziej uniwersalny. Jak zmienisz dostawcę internetu np. na Dialog (annex b) to modem nie będzie działał.

Poprawka:

Router praktycznie wybrany - Dlink DIR-320 ze względy głównie na możliwość zmiany oprogramowania (DD-WRT) i USB z serwerem wydruku.

Teraz mam inne pytanie: Jaki do niego dobrać modem (Neostrada 10mb)

skr7 , Zmień tytuł, by był związany z problemem, korzystając z przycisku EDYTUJ.

Zapoznaj się z TYMI informacjami.

http://www.interprojekt.pl/koszykMagazy … -NEOSTRADA może któryś z tych :slight_smile: