Jaki modem do NEOSTRADY?

witam

zamawiam wlasnie neo przez net i nie wiem jaki modem zaznaczyc. mam w domu siec bezprzewodowa na AP Edimax i chcialbym podpiac neostrade pod to zeby miec ja puszczona po calym domu. bedzie to dzialac?

prosze o szybka rade :slight_smile:

Sprawa wygląda następująco: neostrada jest podpinana do gniazdka kablem RJ11 czyli zwykłym kablem telefonicznym. Jeśli masz w swoim sprzęcie takie wejście oraz funkcję modemu to nic ci więcej nie jest potrzebne. Jeśli masz tylko funkcje routera, to modem usb ci nie pomoże. I z oferty TP nada się livebox… Z liveboxem bywa różnie, jest bardzo awaryjny itp… Więc uczciwie mówię, że najlepszym rozwiązaniem było by sprzedać na allegro obecny sprzęt i kupić modem z funkcją routera. Za naprawdę dobre modele zapłacisz jakieś 120 - 190 zł.

Liveboxa nie polecam, już lepiej wybrać opcję “modem własny” i zamiast płacić miesięcznie po kilka zeta za liveboxa albo chyba 15 zeta za modem usb kupić jakiś router adsl (annex a).

A jeśli nie, to na upartego wystarczy modem usb, udostępniasz tylko połączenie neo na edimaxa i tyle.

Jeśli udostępni połączenia dla edimaxa, to czy nie będzie tak, że jeden komputer będzie musiał być zawsze włączony, aby inne mogły korzystać z neta?

Może nie “zawsze” …ale nie da się ukryć że będzie musiał być włączony. -Dlatego też napisałem “na upartego”.

Wiadomo, lepiej zainwestować w jakiś w miarę dobry router.

też nie polecam liveboxa.

dzieki za podpowiedzi, niestety na stronce www przy zamowieniu online, nie ma opcji wlasny modem… dlatego nie wiem co robic, bo tez wole miec swoj sprzet, niz wypozyczany ‘■■■■’.

W takim razie najlepiej wybrać najtańszy modem, taki za który nie będziesz musiał płacić dodatkowo co miesiąc… A korzystać z własnego sprzętu.

Oczywiście przez stronę nie zamówisz opcji “bez modemu”, na Twoim miejscu zamówiłbym modem USB (wszystko jedno który) za 19zł i zapłacił za niego raz, ale modem zostanie już Twoją własnością a oczywiście i tak będziesz korzystał z własnego Routera. W razie jakbyś chciał bez modemu to napisz na PW do mnie to może da się coś zrobić :smiley:

Ja nie polecam żadnego modemu,a na pewno nie sagema fast 800.Najlepiej kupić sobie router z adslem.

Przy zamówieniu przez internet nie ma możliwości nie wybrania żadnego …ale można złożyć zamówienie na błękitnej 9393 -tylko trzeba bardzo wyraźnie zaznaczyć że nie życzysz sobie modemu -inaczej dostaniesz pierwszy lepszy usb.