Jaki modem do NEOSTRADY?

(Warebel) #1

witam

zamawiam wlasnie neo przez net i nie wiem jaki modem zaznaczyc. mam w domu siec bezprzewodowa na AP Edimax i chcialbym podpiac neostrade pod to zeby miec ja puszczona po calym domu. bedzie to dzialac?

prosze o szybka rade :slight_smile:

(muchozol) #2

Sprawa wygl膮da nast臋puj膮co: neostrada jest podpinana do gniazdka kablem RJ11 czyli zwyk艂ym kablem telefonicznym. Je艣li masz w swoim sprz臋cie takie wej艣cie oraz funkcj臋 modemu to nic ci wi臋cej nie jest potrzebne. Je艣li masz tylko funkcje routera, to modem usb ci nie pomo偶e. I z oferty TP nada si臋 livebox... Z liveboxem bywa r贸偶nie, jest bardzo awaryjny itp... Wi臋c uczciwie m贸wi臋, 偶e najlepszym rozwi膮zaniem by艂o by sprzeda膰 na allegro obecny sprz臋t i kupi膰 modem z funkcj膮 routera. Za naprawd臋 dobre modele zap艂acisz jakie艣 120 - 190 z艂.

(adpawl) #3

Liveboxa nie polecam, ju偶 lepiej wybra膰 opcj臋 "modem w艂asny" i zamiast p艂aci膰 miesi臋cznie po kilka zeta za liveboxa albo chyba 15 zeta za modem usb kupi膰 jaki艣 router adsl (annex a).

A je艣li nie, to na upartego wystarczy modem usb, udost臋pniasz tylko po艂膮czenie neo na edimaxa i tyle.

(muchozol) #4

Je艣li udost臋pni po艂膮czenia dla edimaxa, to czy nie b臋dzie tak, 偶e jeden komputer b臋dzie musia艂 by膰 zawsze w艂膮czony, aby inne mog艂y korzysta膰 z neta?

(adpawl) #5

Mo偶e nie "zawsze" ...ale nie da si臋 ukry膰 偶e b臋dzie musia艂 by膰 w艂膮czony. -Dlatego te偶 napisa艂em "na upartego".

Wiadomo, lepiej zainwestowa膰 w jaki艣 w miar臋 dobry router.

(Menszyn) #6

te偶 nie polecam liveboxa.

(Warebel) #7

dzieki za podpowiedzi, niestety na stronce www przy zamowieniu online, nie ma opcji wlasny modem... dlatego nie wiem co robic, bo tez wole miec swoj sprzet, niz wypozyczany 'shit'.

(muchozol) #8

W takim razie najlepiej wybra膰 najta艅szy modem, taki za kt贸ry nie b臋dziesz musia艂 p艂aci膰 dodatkowo co miesi膮c... A korzysta膰 z w艂asnego sprz臋tu.

(Albertuning) #9

Oczywi艣cie przez stron臋 nie zam贸wisz opcji "bez modemu", na Twoim miejscu zam贸wi艂bym modem USB (wszystko jedno kt贸ry) za 19z艂 i zap艂aci艂 za niego raz, ale modem zostanie ju偶 Twoj膮 w艂asno艣ci膮 a oczywi艣cie i tak b臋dziesz korzysta艂 z w艂asnego Routera. W razie jakby艣 chcia艂 bez modemu to napisz na PW do mnie to mo偶e da si臋 co艣 zrobi膰 :smiley:

(Kwarc21) #10

Ja nie polecam 偶adnego modemu,a na pewno nie sagema fast 800.Najlepiej kupi膰 sobie router z adslem.

(adpawl) #11

Przy zam贸wieniu przez internet nie ma mo偶liwo艣ci nie wybrania 偶adnego ...ale mo偶na z艂o偶y膰 zam贸wienie na b艂臋kitnej 9393 -tylko trzeba bardzo wyra藕nie zaznaczy膰 偶e nie 偶yczysz sobie modemu -inaczej dostaniesz pierwszy lepszy usb.