Jaki monitor 24" w niskiej cenie?

Hej! Chcę zmienić sobie monitorek z mojej 17" Samsunga LCD 173P+ na matrycy mva na jakiś 24" najlepiej żeby stosunek jakości do ceny był jak najlepszy :] Wstępnie chcę przeznaczyć około lekko ponad 1000zł, ale jeśli nie ma sensu wole odczekać i kupić coś lepszego.

Moje wymagania:

  • monitor głównie do programowania, internet, filmy

  • nie zależy mi ani na tunerze TV ani w sumie na innych dodatkowych tego typu bajerach - mam tuner cyfrowy w kompie.

  • nie gram kompletnie w żadne gry

  • siedzę cały dzień przy kompie więc żeby w mairę możliwości był przyjazny dla mojego wzroku :]

Moje pytania:

  • obecny monitor mam na matrycy mva i używam go już kilka dobrych lat (ps jestem bardzo z niego zadowolony - jedyna wada z biegiem czasu stał się za mały)

czy odczuję jakąś porażającą różnice jeśli kupie teraz monitorek na TN?

  • dwie moje propozycje w niskiej cenie, która lepsza a może coś innego:

*Dell :: G2410 czarny

*LG :: W2442PA czarny

*GATEWAY FHD 2400

W sumie w grę wchodzą też 22" jeśli jest jakiś gody polecenia.

ja bym polecał Gateway FPD2485W na S-PVA, tylko musiałbyś trochę przekroczyć budżet 1000zł, chyba ze Ci TNki nie przeszkadzają to koledzy podpowiedzą coś tańszego, ale jak sam mówisz siedzisz cały dzień przy kompie więc może lepiej już raz trochę dołożyć ale być zadowolonym przez dłuższy czas

Jestem w stanie dołożyć jeśli warto i po przeszukaniu neta i wyhamowaniu emocji :] stwierdzam że odczekam jeszcze z 2 miesiące a zakupie coś lepszego :]

Dzięki za odp.