Jaki monitor do amatorskiej grafiki i dobrej jakości filmów?

Witam,

Spalił mi się mój poczciwy dobrze odwzorowujący kolory CRT LG Flatron F700B, nie zmieniałem go ze względów, że mam dużą styczność z komputerami i ten mój stary crt wygrywał w jakości prezentowanych kolorów z innymi. Lecz po 7 latach, ciężkich latach spalił się(prawdopodobnie zasilacz poszedł).

Ze względu na to, że interesuję się grafiką potrzebuje monitor, który się sprawdzi w tej dziedzinie. Wiem już, że monitory z matrycą TN się nie sprawdzą w oglądaniu dobrej jakości filmu a co dopiero w grafice. W photoshopie najczęściej obrabiam zdjęcia i zajmuję się webdesingiem.

Gdybym miał zasobny portfel, tego postu by tu nie było bo bym kupił bez wahania Eizo, lecz realia są inne i poszukuję jakieś alternatywy do kwoty 1000PLN.

Zastanawiam się dość poważnie nad 3 modelami, być może moje wybory są złe i coś innego mi polecicie, co zastąpi mojego starego dobrego crtka i będę zadowolony z dokonanego zakupu. Będę zadowolony, że będzie się oko cieszyło a nie jak teraz męczyło pisząc post na slabej jakości LCD.

Ale do konkretów… zastanawiam się nad tymi modelami:

  1. LG FLATRON W222OP-BF

  2. DELL 2209WA

  3. SAMSUNG F2380

Ważne by miał złącze DVI, a jeszcze lepiej HDMI. Z tymi złączami monitory z reguły są znacznie lepszej jakości, tylko w najtańszych oszczędnościowych montuje się samo VGA.

Przecież DVI jest kompatybilne z HDMI a ważne to chyba jest, aby matryca była inna tylko nie TN. Wypowie się ktos jeszcze?

Z podanych przez ciebie monitorów zdecydowanie jakością wybija się Dell2209WA, wprawdzie osobiście nie zajmuję się grafiką, lecz po przeczytaniu opinii na jego temat uważam, iż w tym przedziale cenowym trudno o lepszy wybór.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup, oby Ci służył jak najlepiej i chętnie poznam twoja opinię o nowym zakupie (nawet jeżeli nie będzie to ten dell ;))

Wypowie się jeszcze ktoś? :slight_smile: Coś mi się wydaje, że matryca 22 cale będzie trochę za mała jak na owe czasy bo monitora tak często się nie zmienia.