Jaki monitor do pracy z tekstem i prosych gier casual


(Iblazei) #1

Witam,

Potrzebuję pomocy w wyborze monitora LCD maks 22' do około 1200zł.

Zastosowanie to głównie praca z tekstem/programowanie i od czasu do czasu proste gry casual takie jak tutaj http://alawar.pl. Ważne dla mnie to dobra jakość kolorów i brak smużenia. Jednak nie znam się za bardzo na parametrach. Mój obecny monitor to stary CRT i laptop. Lapotopa chciałbym podłączyć do monitora.

Przejrzałem już kilka wątków, ale nadal nie mam żadnego faworyta. Dotychczas ograniczyłem wybór do:

  1. http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ ... 66210,s,1/ Trochę drogi.

a może któryś z tych moglibyście mi polecić:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /5355.html

Tylko jak ktos zauważył w komenarzach na dole strony rewelacyjny w teście powyżej samsung tutaj wypada cienko:

http://pcarena.pl/page/86665/Panoramicz ... msung-NEC/

A może ktoś z Was miał już doczynienia z Dell G2410 http://www.pcworld.pl/news/339468/Ekolo ... G2410.html Powinien zmieścić się w około 1200zł.

Za dużo lcdków jest do wyboru :slight_smile: Jaki monitor byście polecali do pracy z tekstem i prostych gier w granicach około 1200zł?

Dzięki.


(system) #2

Ostatnio również oglądałem tego della G2410, parametry ma dobre, jak na 24" to również bardzo oszczędnie obchodzi się z prądem. Dobrze, że celujesz w panoramę. Jeżeli będziesz dużo pracować z tekstem to jest to rewelacja (2 strony A4 na monitorku). Nad mniejszymi niż 22" bym się raczej nie zastanawiał. Do tego rozdzielczość 1920x1080 prawdopodobnie może się stać bardzo popularna na świecie w najbliższym czasie. Rozszerzona paleta kolorów na pewno poprawi jakość obrazu i te równomierne podświetlenie matrycy. Niestety w sieci nie ma żadnych testów tego urządzenia. Dlatego proponuje przejechać się do jakiegoś dobrego salonu, sprawdzić czy smuży i ewentualnie dokonać zakupu :slight_smile: W skrócie jestem bardzo za tym dellem.


(Koalaaa) #3

http://www.vobis.pl/oferta/monitory_i_t … 933hd.aspx

spokojnie ten wystarczy