Jaki monitor kupić?

Jaki monitor dostane dobry za kwotę 850 - 900zł max.

Chodzi mi o 19’ / 17’ z czasem reakcji 2ms i złączem DVI. Coś polecacie?

pzdr!

BenQ 19" 95G czas reakcji 5 ms cena 740 zł DVI Tak

Iiyama 17" E1700-S2 Silver czas reakcji 2 ms cena 749 zł DVI Tak

LG 17" 1770HR-BF czas reakcji 2 ms cena 820 zł DVI Tak

Samsung 19" 931BW czas reakcji 2 ms cana 820 DVI Tak

Nad tym sie właśnie zastanawiam, tylko czy obraz nie będzie za bardzo rozciągnięty?

BenQ FP93GP 19" ~910zł. - matryca MVA, szerokie kąty, wysoki kontrast i jasność, DVI.

Dokladnie . Za taką kasę to chyba najlepszy wybór. Koledzy taki mi doradzili i jestem bardzo zadowolony :smiley:

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 17:48

Dokladnie . Za taką kasę to chyba najlepszy wybór. Koledzy taki mi doradzili i jestem bardzo zadowolony :smiley:

Ale on ma czas reakcji matrycy 8ms… ;/ A inne maja już po 2ms

mam tego samsunga SyncMaster 931BW z czasem reakcji 2 ms, jest super, kontrast ma też super.

nie będzie, ustawiasz rozdzielczość na 1440 na 900 i obraz nie jest rozciągnięty, łatwo to nawet sprawdzic rysując kółko w paincie z shiftem. Jeżeli kółko jest normalne to obraz też :stuck_out_tongue:

BenQ FP93GP 19" jest na matrycy MVA a Samsung 19" 931BW na matrycy TN

Mam tego samsunga, gdybym mógł 2gi raz wybierać wziął bym BenQ’a ze względu na lepsza matryce. Ceny obu monitorów są podobne, więc bez zastanowienia bierz BenQ FP93GP

Oczywiście w/w Samsung ma bardzo dobry kontrast i czas reakcji. Wygląd tez niczego sobie. Jeśli naprawdę chcesz panoramę weź go, jednak bardzo się zastanów żebyś nie żałował tak jak ja :stuck_out_tongue:

ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad Gatewayem FPD 1975w. Mam taki monitor od pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Monitor w 100% spełnia moje oczekiwania. Sprawdza się w oglądaniu filmów,grach i pracach biurowych a dodatkowo jeszcze fajnie się prezentuje. Tutaj możesz znaleść wszytskie dane - http://www.cnt.sklep.pl/produkt/406/Gateway_FPD_1975W/. Naprawde dobry monitor.

Ale ty jesteś naiwny :confused: Myślisz, że jak pisze, że jest 2ms to tyle jest ? :x

może i 2ms nie ma ale na pewno nie ma 8;) Tak więc efektu smużenia na bank nie ma.

Z tym, że BenQ jest na MVA a nie na TN’ce.

MVA ma dłuższy czas reakcji zgadza się.

Do gier i filmów zwykła TN’ka wystarczy, bo grafikiem to chyba JarekMk , nie jest.

postaw obok siebie TN i MVA to dowiesz się czy trzeba być grafkiem żeby wybrać MVA. Czasy reakcji na poziomie 2ms oznaczają grey to grey czyli szary, biały szary przejście z szarego w biały i w szary zajmuje mniej czasu niż back to black - i to jest faktyczny czas reakcji matrycy.

lepsza jest MVA z 8ms niż TN z 2ms… widziałem na wystawie 2 takie monitory i lepszy był MVA…

Benq rządzi :slight_smile: Polecam ten monitorek, naprawdę zadowolony jestem z niego :slight_smile:

W tym sklepie http://www.agito.pl/product/37893?bid=40 ten monitor kosztuje 658zł + koszt przesyłki (15zł), W sumie daje 673zł = oszczędzasz 127zł które możesz przeznaczyć na np. lepsze chłodzenie do procka lub RAM :stuck_out_tongue: :wink: Z resztą sam do niego zbieram i myślę że będę z niego zadowolony :slight_smile: